آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۳۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
سردار سلیمانی:
سرلشکر سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: کشوری که با خباثت، یکی از اتباع خود را تکه تکه کرد و سوزاند حالا با پول خود می‌خواهد پاکستان را با همسایگان درگیر کند.
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، سردار قاسم سلیمانی بعدازظهر پنجشنبه در یادواره هزار و ۷۴۷ شهید شهرستان بابل با محوریت ۴۰ شهید مدافع حرم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی با بیان اینکه همه ملت ها به فداکاران، جانبازان و ازخودگذشتگان جامعه به دیده احترام می نگرند اظهار داشت: این تقدس گرایی در جوامع مختلف متفاوت است و فرهنگ ناب ایثار و شهادت در جامعه اسلامی مورد توجه و ارزش است.


وی با اشاره به اینکه جوهر جهاد و شهادت در اسلام با دیگر جاها تفاوت دارد گفت: این جوهر شهادت در اسلام هوشمندانه، هدفمند و مقدس است.

وی با اشاره به ثبت نام ۱۰۰ هزار نفربرای دفاع از حرم در حادثه خان طومان یادآور شد: به دلیل هوشمند و هدفمندبودن جوهر شهادت، ترویج فرهنگ جهاد و شهادت و اشاعه آن آثار بسیار مثبت و تاثیر بی نظیری در ابعاد ملی، اعتقادی و اخلاقی دارد.

فرهنگ شهادت جامعه را بیمه می کند

فرمانده نیروی قدس تصریح کرد: فرهنگ شهادت سبب می شود که افراد جامعه برای دفاع از ارزش های ملی و دینی، وارد عرصه شوند و جانشان را فدا کنند و آن جامعه را با اشاعه چنین فرهنگی بیمه می کنیم.

سردار سلیمانی از دفاع مقدس به عنوان دفاع مادر یاد کرد و گفت: دفاع مقدس دارای ویژگی هایی بوده که در درون جامعه کارساز بوده است وباید به دفاع مقدس ویژه بنگیریم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مسائل محوری در حوزه دفاع مقدس اشاره و اضافه کرد: همانگونه که انقلاب اسلامی موجب شد یک نظام فاسد، ضد دین و ضد ملیت را از بین ببرد و نظام دیگری را جایگزین کند، دفاع مقدس به عنوان انقلاب مکمل کارکرد بزرگی داشت و در بستر انقلاب، ارزش های دینی را در جامعه حاکم کرد.

وی با اشاره به اثر دگرگونی فرهنگی دفاع مقدس در جامعه گفت: دفاع مقدس فرهنگ دینی اسلام ناب را در جامعه فراگیر وارد جامعه و خانه ها کرد و هیچ چیز نمی تواند مانند دفاع مقدس چنین کارکردی داشته باشد.

سردار سلیمانی تصریح کرد: دفاع مقدس شیوه و سیره ای برای هر دفاع نابرابر است و هر ملتی که دچار ظلم شد برای دفاع از ملت و میهن خود می تواند از دفاع مقدس الگوگیری کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه، مدرسه بودن را کارکرد دیگر دفاع مقدس بیان کرد و گفت: این مدرسه در ابعاد و شیوه های مختلف، تربیت و انتخاب رزمندگان، فرهنگ حاکم و غیره کارکرد دارد و اگر دفاع مقدس را نداشتیم، دفاع از حرم را نداشتیم.

دفاع مقدس و حرم مدرسه جدیدی ایجاد کرد

سردار سلیمانی یادآور شد:دفاع از حرم نیز مدرسه جدیدی را متولد کرد و همه دفاع هایی که برپایه اسلام در جاهای مختلف در فلسطین، لبنان و غیره وجود دارد، از دفاع مقدس ایران سرمشق گرفته اند و اثرات آن را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس نطفه عطفی در نمایاندن قدرت اسلام، اتکا به اسلام و فرهنگ اسلام شده است گفت: در دفاع مقدس قدرت اسلام نمایش داده شد و پیروزی ملت ایران، مدیون اتکا به اسلام است.

فرمانده نیروی قدس سپاه یادآور شد: دفاع مقدس با اتکا به فرهنگ اسلام، توانست فرهنگ حقیقی پیروز اسلام را به نمایش گذارد و این حرکت در پویایی، آزادی، آزادگی، مسئولیت پذیری در مسئولیت موثر بوده است.

سردار سلیمانی ادامه داد: هدف از ترویج فرهنگ ایثار، فروزان کردن چراغ برای کسانی است که تشنه معارف دفاع مقدس هستند و مازندران مملو از قهرمان در بحث دفاع مقدس است و لشکر ارزشمندی مانند 25 کربلا دارد و در حوزه دفاع از حرم و علم نیز مازندران سرآمد است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه مازندران علاوه بر بهره مندی از مواهب زیبای خدادادی گفت: جایگاه مازندران در علم و تحصیل علوم اسلامی، جهاد و مجاهدت، روحیه سلحشوری جوانان در عرصه های ورزشی و غیره سرآمد و زبانزد است.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه ورزشکار نوجوان مازندران حاضر به مبارزه با نماینده رژیم سفاک صهیونیستی نشده است اظهار داشت: این اقدام و تفکر ورزشکار نوجوان مازندرانی بسیار ارزشمند است زیرا کارش کمتر از مجاهدت مجاهدین در میدان های مین نیست.

فرمانده نیروی قدس سپاه همچنین در خصوصیات و ویژگی های شهیدان اظهار داشت: ایثار و شهادت برتری دانست آن چیزی که دارای فضیلت است و این سبب می شود تا هر عمل مادی و معنوی را فدا کند، از اینرو شهید، قبل از شهادت نیز دارای فضیلت است.

سردار سلیمانی با عنوان اینکه دارای دو دشمن درونی و بیرونی هستیم گفت: همه کسانی که از سیم خاردار عبور کرده و دژهای دشمن را شکستند ابتدا از دژهای درونی خود عبور کردند و باید همانند شهید جهاد اصغرو اکبر را توامان انجام دهیم.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اظهار اینکه همواره در معرض امتحان قرار داریم گفت: همانند شهدا، جنگ با دشمن درون را باید انجام دهیم زیرا درس و هنر شهیدان در این بوده است.

ضرورت توجه بیشتر به اندیشه ها و نظریات حضرت امام و رهبری

وی در بخشی از سخنانش با گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بیانیه بدیع و بلند رهبر معظم انقلاب اسلامی و توصیه های ارزشمند ایشان اشاره کرد و گفت: در دو نهاد مقدس حوزه و دانشگاه نظریه های بلند حضرت امام راحل و رهبر معظم انقلاب در ابعاد دینی اخلاقی و معرفتی و غیره مغفول مانده شده است.

سردار قاسم سلیمانی با اظهار اینکه پایه اصلی تدریس در حوزه های علمیه باید فکر و معرفت امام راحل باشد از غیبت این اساس انتقاد کرد و گفت: اگر بخواهیم تربیت دینی ریشه دواند باید در تربیت نخبگان جامعه به دو فکر و نظریه عالی امام دیروز و امروز توجه اساسی شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به آغاز چله دوم انقلاب اسلامی و عنوان اینکه پیروزی انقلاب یوم الله بوده است اظهار داشت: اعتماد به خداوند اساس نصرت انقلاب اسلامی بوده است.

وی با اشاره به تاکید و توجه حضرت امام راحل درباره موضوع فلسطین و خطر وهابیت گفت: امروز موضوع فلسطین به مسئله اول جامعه تبدیل شده و روز قدس در کنار روز 22 بهمن قرار گرفته است.

وهابیت نشانه و مصداق اسلام آمریکایی است

وی با اشاره به طرح اسلام آمریکایی از سوی حضرت امام راحل گفت: وهابیت نشانه و مصداق اسلام آمریکایی است و طبق نظر حضرت امام راحل، اسلام خرافات و تحجر، اسلام بدون درد مصداق اسلام وهابی و آمریکایی است.

سردار سلیمانی ادامه داد: امروز کسانی که درصدد هستند در جهان اسلام رابطه با اسرائیل را ترویج کنند و عامل خونروزی در جهان هستند، وهابیت هستند و وهابیت تلاش زیادی برای تخریب چهره اسلام به خرج داده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اظهار اینکه غیر از کشور عراق که در مسیر درستی در حال حرکت است سایر کشورهای اسلامی به نوعی دست مسیحی ها و یهودی ها است گفت: امروز جهان اسلام به دلیل وجود دو قدرت در لبنان و فلسطین احساس بازدارندگی قوی می کند و این ناشی از کارکرد اسلام و انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: در جمهوری اسلامی هیچ اقدام و تصمیمی به منصه ظهور نمی رسد مگر آنکه منافع ملی ایران مورد توجه قرار گیرد و هیچ تصمیمی بدون درنظرگرفتن منافع ملی به اجرا گذاشته نمی شود.

سردار سلیمانی با اظهار اینکه بدون اتکا به اسلام قدرت مقاومت را نداشتیم یادآور شد: امروز به برکت انقلاب اسلامی، عراق که دیروز دشمن ایران بود به دوست ایران تبدیل شده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه به جنایات داعش و خسارت نیم تریلیون دلاری آن در دو کشور و کشتار صدهاهزار نفر انسان ها بیگانه، انفجار بیش از سه هزار مسجد توسط این پدیده خطرناک وهابی داعش گفت: نظام اسلامی برای حمایت از دو ملت توفان مسموم را سرکوب کرد زیرا اگر این توفان با همان قدرت به مرزهای ما می رسید، فاجعه بزرگی را به بار می آورد.

تروریست ها پسماندهای داعش هستند

وی با تسلیت شهادت پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی، تروریست ها را پسماندهای داعش برشمرد و گفت: امروز ایران اسلامی مظهر و تکیه گاه قدرت اسلام شده است و انقلاب اسلامی کارکردهای مختلفی برای ایران داشته است.

سردار سلیمانی قدرت توام با اقتدار را از دیگر کارکردهای انقلاب اسلامی برای ایران برشمرد و گفت: حضرت امام راحل در دوره ای که هیچ قدرتی جز اتکا به خداوند نداشت، با اقتدار برابر حکومت ظالم ایستاد و انقلاب را به پیروزی رساند.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه ترامپ عربستان را تحقیر می کند افزود: این رژیم با همه ائتلاف های پولی برابر یک سازمان مظلوم شکست خورده است.

هدف از برجام ها بی هویت کردن ملت ایران است

وی با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران درباره اصرار دشمنان بر برجام منطقه ای و دوم گفت: هدف آنان از برجام ها، خشکاندن روح و تحرکی است که در منطقه شکل گرفته است و هدف اصلی آنان بی هویت کردن ایران و خشکاندن آن است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اظهار اینکه تاثیر ایران، همانند عربستان پولی یا به خاطر ایجاد پایگاه ها در کشورهای دیگر نیست گفت: تاثیر ایران نتیجه بصیرت ملت و درایت رهبری است و سبب شده در منطقه اثرگذار و با اقتدار باشد.

سردار سلیمانی با اشاره به حادثه تروریستی زاهدان، آن را دردناک توصیف کرد و گفت: شهید دادن مقابل دشمن مایه نگرانی نیست زیرا در دفاع از انسانیت شهدای زیادی تقدیم کرده ایم اما آن چیزی که مهم است، اینکه یک عده ای مظلوم بیگناه به شهادت رسند.

تصور می کردیم جمهوری اسلامی ایران عمق استراتژیک پاکستان است

وی خطاب به دولت و مردم شریف پاکستان عنوان کرد: ما تصورمان این بود که پاکستان، ایران را عمق استراتژی خود قرار داده است و به رهبران پاکستان در همه دیدارها توصیه کرده ایم، که به نقش این کشور در منطقه کمک می کنیم و امروز سوال من از دولت پاکستان این است که « به کجا می روید» زیرا هند و افغانستان، مهمترین معضل و ناامنی را از درون پاکستان می دانند و آیا امروز نوبت به ایران رسیده است؟.

فرمانده نیروی قدس سپاه یادآور شد: آیا پاکستان که سلاح هسته ای دارد نمی تواند یک گروه 200 تا 300 نفره را منهدم کند و گروه تروریستی در داخل پاکستان علیه یک همسایه شکل می گیرد و آن وقت مسئولان پاکستان، فقط به ما تسلیت می گویند.

سردار سلیمانی خطاب به مردم شریف پاکستان یادآور شد: در داخل پاکستان نفوذ پول سعودی صورت گرفته و هدف آن از همپاشاندن پاکستان است و مردم و دولت پاکستان نباید اجازه داد تا سرزمین پاک پاکستان، مرکز آزار و اذیت همسایگان شود و این به نفع آن کشور نیست و هرکس این نقشه را کشیده، هدفش انشقاق و انهدام پاکستان است.

وی با بیان اینکه حتما جمهوری اسلامی از مزدورانی که دست به جنایت علیه فرزندانش می زند، انتقام خواهد گرفت یادآور شد: حتما گروه خبیث را در هر نقطه ای بیابیم مورد حمله قرار دهیم و اجازه نمی دهیم خون فرزندانمان توسط یک گروه تروریستی در خاک میهن به زمین ریخته شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: