آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۳۲۴۲
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
«ملا برادر» رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر که چندی پیش از زندان پاکستان آزاد شده بود به نمایندگی از این گروه برای مذاکره با آمریکا وارد دوحه شد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، «ملا عبدالغنی برادر» که چندی پیش از زندان پاکستان آزاد شده بود به نمایندگی از طالبان برای مذاکره با آمریکا وارد دوحه قطر شد.
انتظار می‌رود ملا برادر نقش مهمی در مذاکرات صلح ایفا کند و این دور از مذاکره اهمیت زیادی دارد.

ملا برادر یکی از مؤسسان طالبان افغانستان در سال 1994 است. وی هم‌اکنون رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر است.مذاکره طالبان و آمریکا از امروز دوشنبه آغاز می‌شود که هدف اولیه آن برقراری آتش بس در افغانستان است.

به دلیل اینکه طالبان دولت کابل را به رسمیت نمی‌شناسند تا کنون افغانستان در این مذاکرات شرکت نکرده است.مقامات آمریکایی اعلام کردند که بعد از به نتیجه رسیدن مذاکرات اولیه با طالبان این گروه باید با نمایندگان دولت افغانستان نیز گفت و گو کنند.
در این دور از مذاکرات سرپرستی تیم مذاکره کننده آمریکا را «زلمی خلیل زاد» به عهده دارد.

در 27 ژانویه سال 2019 طالبان و آمریکا طی مذاکراتی که در قطر برگزار شد به توافقاتی دست یافتند که مهم‌ترین آن خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ظرف 18 ماه آینده بود.مذاکره طالبان با دولت افغانستان بعد از اجرایی شدن آتش بس یکی دیگر از توافقات این دور از مذاکرات بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: