آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۵۰۴۷
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
در حالی که هیچ یک از مسئولان، خبری از آغاز واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی نداده‌اند، برخی سامانه‌های توزیع دیجیتالی محصولات پروتئینی اقدام به عرضه این کالا کرده‌اند.
به گزارش پایگاه 598، پس از اعلام مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی مبنی بر قطع واردات گوشت قرمز با ارز 4200 تومانی و واردات این کالا با ارز نیمایی برخی سامانه‌های توزیع دیجیتالی محصولات پروتئینی در هفته جاری اقدام به عرضه گوشت قرمز با ارز نیمایی کرد‌ه‌اند.
 
به عنوان مثال یکی از سایت‌های مذکور، با عنوان عرضه گوشت نیمایی یک کیلوگوشت سردست تازه گوسفند (چربی‌گیری شده) را به قیمت 98 هزار و 500 تومان و یک کیلو گوشت تازه گوسفند (ممتاز چربی گیری شده) را به قیمت 99 هزار و 500 تومان عرضه می‌کند و از آنجا که هنوز هیچ مقام مسئولی خبر از واردات گوشت قرمز به کشور با ارز نیمایی نداده است، معلوم نیست این گوشت‌ها از چه محلی تامین شده‌اند.  در این‌باره، اپراتور یک سامانه توزیع دیجیتالی محصولات پروتئینی در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری فارس که پرسیده بود، در حالی که هنوز هیچ خبری از واردات گوشت قرمز نیمایی به صورت رسمی اعلام نشده، فروشگاه شما چگونه این گوشت را عرضه می‌کند، گفت: ما این گوشت را با ارز نیمایی وارد کرده و برای سفارش هم موجود داریم.


حمید ورناصری؛ مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی هم با بیان اینکه اطلاعی از واردات گوشت نیمایی به کشور ندارد، گفت: روند توزیع گوشت وارداتی با ارز 4200 تومانی همچنان ادامه دارد، ضمن اینکه با واردات دام زنده قیمت گوسفند زنده حدود 10 هزار تومان و قیمت لاشه گوشت بین 10 تا 15 هزار تومان کاهش یافته است.  البته قیمت‌گذاری گوشت بر عهده سازمان حمایت است.


در روز 26 فروردین ماه، محمد قبله؛ مدیرکل امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت ، معدن و تجارت در رابطه با زمان واردات گوشت قرمز با ارزی نیمایی تصریح کرد: واردکنندگان مقدمات واردات را  انجام داده‌اند اما هنوز این گوشت وارد نشده است و پیش‌بینی می‌شود عرضه آن از اردیبهشت ماه آغاز شود.


بنابراین بر اساس گفته این مسئول وزارت صنعت، باید پرسید، گوشت نیمایی که اکنون در سایت‌های اینترنتی آن هم به قیمت حدود 100 هزار تومان عرضه می‌شود از کجا تهیه شده است؟ آیا این گوشت همان گوشت‌های باقی‌مانده از واردات با ارز 4200 تومانی است که اکنون با ارز آزاد و نه ارز نیمایی فروخته می‌شود؟!

همچنین حمید ورناصری؛ مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به اینکه، سایت به روز رسان اعلام کرده که گوشت قرمز وارداتی با ارز نیمایی را به قیمت کیلویی 95 هزار تومان توزیع می‌کند. آیا قرار است گوشتی که با ارز نیمایی وارد می‌شود را این سایت توزیع کند و آیا این قیمت صحت دارد؟ گفت: قطعاً اگر چنین چیزی باشد تخلف است.

پیش از این محمد قبله؛ مدیرکل خدمات بازرگانی وزارت صمت اعلام کرد: اقدام فروشگاه‌های زنجیره‌ای مبنی بر اطلاع‌رسانی برای عرضه گوشت تنظیم بازاری خودسرانه است.


منبع: کیهان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: