آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۶۷۳۴
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
مدیرکل بنیاد مسکن لرستان گفت: حسب دستور مراجع قضایی قرار است همه چادرها و کمپ‌هایی که در پل‌دختر است جمع‌آوری شود.

به گزارش پایگاه 598، مسعود رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مورد نگرانی مردم از مشخص نشدن زمین مورد نیاز برای احداث واحد مسکونی اظهار کرد: زمین مورد نیاز جهت جایگزینی واحدهای تخریب یا واحدهایی که در حریم و بستر رودخانه قرار دارند توسط راه و شهرسازی تأمین و در اختیار بنیاد مسکن اصفهان قرار گرفته است که مشغول قرعه‌کشی و چیدمان قطعات هستند.

وی افزود: آزمایش ژئوتکنیکی زمین برای بارگذاری نیز انجام شده است؛ موضوع دیگر اینکه معرفی افراد به شهرداری برای صدور پروانه و نظام‌مهندسی برای طراحی با توجه تفاهم‌نامه انجام‌گرفته برای واحدهای 100 متری رایگان است.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان ادامه داد: در این میان با توجه به اینکه زمینی که در اختیار ما قرار گرفت کشاورزی بود، بنابراین منتظر هستیم تا محصول برداشت و بلافاصله کار بازسازی را شروع کنیم.

رضایی خاطرنشان کرد: در شهر معمولان نیز زمین مشخص‌شده و افراد برای طراحی و صدور پروانه معرفی شده‌اند، که تاکنون چند نفر نیز موفق به دریافت پروانه شده‌اند.

وی یادآور شد: در مورد پرداخت تعمیرات نیز کار شروع شده و افرادی که در چادرها سکونت دارند به سه دسته تقسیم می‌شوند؛ یک دسته مالک بودند که در قالب اجاره‌بها و طبق مصوبه دولت 6 میلیون تومان مرحله اول را پرداخت کردیم.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان تصریح کرد: دسته دوم مستأجرانی هستند که واجد شرایط دریافت وام معیشتی بودند که شناسایی شده و در حال پرداخت هستند؛ دسته سوم افراد ناشناسی بوده که واجد شرایط نبودند.

وی تاکید کرد: حسب دستور مراجع قضایی قرار است همه چادرها و کمپ‌هایی که در پل‌دختر است جمع‌آوری شوند.

رضایی درباره برخی گلایه‌ها مبنی بر وجود تبعیض در پرداخت‌ها نیز توضیح داد: پرداخت‌ها بر اساس واجد شرایط بودن و تشکیل پرونده است و هیچ تبعیضی در این خصوص وجود ندارد.

وی در پایان صحبت‌های خود در خصوص برخی نارضایتی‌ها نسبت به تعیین حریم و بستر رودخانه گفت: تعیین حریم و بستر طبق قانون بر عهده آب منطقه‌ای است بنابراین نه ما و نه متقاضیان در این مورد نمی‌توانیم ورود پیدا کنیم.


برچسب ها: لرستان ، پلدختر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: