آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۶۸۴۲
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
2 برادر افغان برای سرقت خودروی مرد مسافرکش با کاتر موکت بری اقدام به بریدن گوش صاحب ماشین کردند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از رکنا: 2 برادر افغان برای سرقت خودروی مرد مسافرکش با کاتر موکت بری اقدام به بریدن گوش صاحب ماشین کردند.

سرهنگ کارآگاه، کامیار چهری رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت و گفت: روز28 فروردین ماه سال جاری، مردی در تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام داشت که در خیابان فلسطین از سوی 2 مرد ناشناس مورد زورگیری و ضرب و جرح قرار گرفته است که بر این اساس، بلافاصله ماموران کلانتری 107 فلسطین به محل اعزام شدند.

وی اظهار داشت: با حضور ماموران در محل، مردی را مشاهده کردند که سر و صورتش دچار خونریزی شدید بود و گوش سمت راستش بریده و لاله گوشش جدا شده بود که بلافاصله با هماهنگی های انجام شده تیم پزشکی اورژانس در محل حاضر و به مداوای فرد مجروح پرداختند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: پس از مداوای شاکی وی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد و پرونده ای در این خصوص تحت عنوان "سرقت به عنف منجر به جراحت"، تشکیل شد که در آن شاکی در برابر کارآگاهان قرار گرفته و به شرح ماجرا پرداخت.

سرهنگ چهری تصریح کرد: شاکی که یک راننده تاکسی بود در اظهارات خود گفت که روز حادثه 2 مرد جوان تبعه افغانستان را از تهرانسر به مقصد خیابان شهید قرنی، به صورت دربستی سوار کردم که یکی از آنان جلو و دیگری روی صندلی عقب خودرو نشست، از نحوه صحبت کردنشان مشخص بود که تبعه کشور افغانستان هستند و اعلام داشتند باهم برادر هستیم که برای گرفتن طلبمان از شخصی به تهران می رویم. پس از گذراندن مسافتی، نزدیکی مقصد اعلام کردم که کرایه مرا بدهید که ناگهان شخصی که جلو نشسته بود با من درگیر شد و دیگری از پشت سر مرا مورد ضرب و شتم قرار داد و قصد داشت مرا از خودرو به بیرون پرت کند که با مقاومت بنده روبرو شد. ناگهان شخصی که جلو نشسته بود با یک تیغ کاتر به من حمله ور شد و باعث صدمه و بریده شدن کامل لاله گوشم شد و با دیدن این وضعیت بلافاصله متواری شدند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت، در ادامه بیان داشت: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی با توجه به شیوه و شگرد سرقت نافرجام و با انجام اقدامات پلیسی، موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به هویت "نصیر 37 ساله " شدند که با بررسی سوابق کیفری وی مشخص شد وی دارای 10 فقره سابقه سرقت می باشد.

وی افزود: متعاقبا، با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه "نصیر" در محدوده کرج شدند و با انعکاس موضوع به بازپرس شعبه 3 دادسرای ناحیه 34 تهران، با گرفتن حکم قضایی در انجام عملیات غافلگیرانه وی به همراه برادرش به نام "ناصر 30 ساله" دستگیر و به پایگاه 3 پلیس آگاهی منتقل شدند.

سرهنگ چهری بیان داشت: تحقیقات اولیه از این 2 برادر سارق انجام شد که ابتدا منکر هرگونه سرقت و ایراد جرح عمدی شدند اما در ادامه با دعوت از شاکی در انجام مواجهه حضوری با متهمان، شاکی هر 2 برادر را به عنوان سارق و ضارب پرونده شناسایی کرد و متهمان که با دیدن شاکی چاره ای جز بیان حقیقت نداشتند لب به اعتراف گشوده و ضمن قبولی سرقت نافرجام و ایراد ضرب و جرح به شاکی، به 15 فقره سرقت به این شیوه از شهروندان در نقاط مختلف شهر تهران اعتراف کردند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اظهارات متهمین و اعتراف صریح به سرقت های متعدد به شیوه زورگیری از شهروندان و رانندگان خودروهای مسافرکش، متهمین با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی برای تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

سرهنگ چهری همچنین به شهروندان توصیه کرد: شهروندانی که به این شیوه از آنان سرقت شده است می توانند برای تشکیل پرونده مقدماتی و شناسایی متهمین به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان نیلوفر، مراجعه کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: