آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۶۸۹۰
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۹
رئیس دانشگاه فرهنگیان از احتمال برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت و بازتوانی معلمان با محوریت این دانشگاه از سال تحصیلی ۹۸-۹۹ خبر می دهد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم؛ یکی از روش‌های توانمندسازی معلمان برگزاری دوره‌های بازآموزی در حین خدمت است تا آنها را با روش‌های نوین تدریس آشنا کند؛ بی‌توجهی به "آموزش‌های ضمن خدمت" برای به روزرسانی و توانمندسازی معلمان در نهایت منجر به حضور معلمانی در کلاس درس می‌شود که نه اطلاعاتی به‌روز دارند و نه مهارت‌هایی قابل اعتنا، در حالیکه معلم توانمند می‌تواند جریان آموزش را کیفی و در نهایت نسلی را تربیت کند که برای کشور منشأاثر باشد.

اساسنامه دانشگاه فرهنگیان این دانشگاه را متولی آموزش‌های ضمن خدمت و بهسازی معلمان می‌داند اما این دانشگاه هنوز وارد این فضا نشده است.

در همین رابطه، حسین خنیفر؛ رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره ورود دانشگاه فرهنگیان به موضوع برگزاری آموزش‌های ضمن خدمت معلمان و دوره‌های توانمندسازی آنها اظهار کرد: قرار است  تمام آموزش‌های رسمی و ضمن خدمت فرهنگیان توسط دانشگاه فرهنگیان از سال 98-99 انجام شود.

وی یادآور شد: با اساتید فعلی و امکانات مراکز این دانشگاه می‌توانیم متولی این کار شویم اما ابتدا نیاز است با وزارت آموزش‌وپرورش به توافق برسیم چون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی هم مدعی است که آموزش‌های ضمن خدمت معلمان باید به آنها واگذار شود.
برچسب ها: فرهنگیان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: