آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۷۱۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
ناصری‌نژاد:
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر زنگنه می‌پذیرفت از توان و دانش داخلی در صنعت نفت کشورمان استفاده کند به هیچ وجه نیازمند خارجی‌ها نبودیم.

به گزارش پایگاه 598، حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: درباره اتهام اطرافیان زنگنه به نمایندگان استیضاح کننده وزیر نفت که از سوی خارج از مجلس مدیریت می‌شوند، گفت: این حرف کاملا غلط و بی‌ربطی است و استیضاح کنندگان آقای زنگنه براساس دلایل متعدد و اسناد مختلف خواهان استیضاح وزیر نفت هستند. 

وی افزود: بارها نسبت به عملکرد‌ آقای زنگنه درخصوص پایین آ‌مدن تولید نفت و همچنین عدم استفاده از تولیدات و محصولات داخلی در صنعت نفت تذکر داده‌ام. 

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: زنگنه به فرزندان این آب و خاک که در صنعت نفت تلاش می‌کنند بی‌توجه بوده و توان و دانش آنها را نادیده انگاشته و بیشتر به سمت صنعت نفت غرب تمایل دارد. 

وی تصریح کرد: متاسفانه آقای زنگنه به هیچ وجه توان داخلی را در صنعت نفت به کار نگرفته است. این در حالی است که نمایندگان مجلس بارها انتقادات خود را نسبت به سوء مدیریت آقای زنگنه بیان کرده و نامه‌های متعددی را در  این خصوص نوشته‌اند و بارها در صحن علنی نسبت به اقدامات آقای زنگنه تذکر دادند. 

نماینده مردم شادگان گفت: اگر زنگنه می‌پذیرفت که از توان و دانش داخلی در صنعت نفت کشورمان استفاده کند به هیچ وجه نیازمند خارجی‌ها نبودیم اما زنگنه زلف خود را به برجام و شرکت‌های نفتی غربی گره زده بود. 

ناصری‌نژاد افزود: متاسفانه زنگنه با فشل کردن IPC صنعت نفت کشورمان را نیمه تعطیل کرده است ضمن اینکه با آنکه مقام معظم رهبری بارها درخصوص خام‌فروشی نفت هشدار داده‌اند اما وزیر نفت به آ‌ن توجهی نکرده است. 

وی با اشاره به افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: ورود سپاه و قرارگاه خاتم‌الانبیا به ساخت و احداث این پالایشگاه منجر به بهره‌برداری از آن شد و به همین دلیل رهبر معظم رهبری از اقدامات سپاه در این خصوص تشکر کردند. در حالی است که اگر زنگنه می‌خواست این پالایشگاه را بسازد 100 سال طول می‌کشید ولی با ورود سپاه به بحث ساخت و ساز این پالایشگاه عملا کشور از واردات بنزین جلوگیری کرده و خودکفا شدیم. 

ناصری‌نژاد گفت: تخلفات متعدد در وزارت نفت و وجود برخی مدیران در آنجا که گرایشی به توان داخلی ندارند یکی دیگر از مباحث استیضاح آقای زنگنه است اما با اینکه بارها در صحن علنی مجلس و در کمیسیون انرژی تذکراتی را به آ‌قای زنگنه داده بویم اما وی نسبت به آ‌نها و این دلسوزی‌ها بی‌توجه بوده است. 

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: منتقدین آقای زنگنه ناچار شدند که به سمت استیضاح وی بروند این در حالی است که برای این کار و پیگیری آن از کسی واهمه نداشته و برای حق و حقوق مردم آن را پییگری می‌کنیم تا از حداکثر توان داخلی در صنعت نفت استفاده شده و جلوی ویژه‌خواری برخی‌ها را بگیریم. 

وی تصریح کرد: استیضاح کنندگان آقای زنگنه پای حرف و اقدام خود ایستاده و اگر برخی اطرافیان وی به دنبال فرافکنی و شانتاژ هستند با آنها مقابله خواهیم کرد.

برچسب ها: زنگنه ، نفت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: