آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۷۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی:
حاجی بابایی با اشاره به چگونگی افزایش حقوق معلمان گفت: برای پیگیری موضوع نمایندگان مجلس باید وارد عمل شوند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بررسی احکام صادر شده برای دانشجو معلمان نشان می‌دهد که آموزش وپرورش به ابلاغیه، سازمان امور اداری واستخدامی کشور توجهی ندارد، چرا که در جلسه مشترک با نماینده هیئت رئیسه مجلس و نهاد‌های دولتی ونظارتی حداقل حقوق دانشجو معلمان ۱۵۶۳۰۰۰۰ریال مصوب و سازمان امور اداری واستخدامی کشور آن را به آموزش وپرورش ابلاِغ کرد.

وی گفت: براساس این ابلاغیه باید دانشجو معلمان استخدام رسمی آزمایشی و حقوق بگیرند بنابراین از حداقل حقوق برخور دارند.

حاجی بابایی تاکید کرد؛ معلمان ماده ۲۸ نیز از مزایای قانون افزایش حقوق مجلس یعنی؛۴۰۰ هزار تومان وتا ۱۰ درصد برخوردار می‌شوند.

عضوکمیسیون بودجه ومحاسبات مجلس گفت:معلمان مشمول ماده ۲۸ با توجه به این که در استخدام پیمانی هستند، مانند سایر فرهنگیان، درسال ۹۸ از افزایش حقوق براساس مصوبه مجلس یعنی ۴۰۰ هزار تومان و تا ده درصد برخوردار می‌شوند.

پیگیری افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته دولت

وی در تبیین پیگیری اجرای مصوبه مجلس در افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته دولت اظهار نمود: این امر از طریق مجلس، دیوان محاسبات، سازمان امور اداری واستخدامی کشور، برای اجرای دقیق قانون مصوب مجلس در افزایش حقوق کارکنان دولت در سال ۹۸ در حال انجام است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان افزود: در خصوص دانشحو معلمان با مکاتبات و جلساتی که داشتیم خوشبختانه حداقل حقوق توسط سازمان امور اداری واستخدامی به وزارت آموزش وپرورش ابلاِغ شد و اصلاح احکام این گروه از فرهنگیان شروع شده است.

حاجی بابایی بیان کرد: در جلسه اخیر که با نماینده هیئت رئیسه مجلس، نمایندگان نهاد‌های نظارتی و دولتی تشکیل شد، همه بر تخلف آشکار دولت در اجرای قانون مصوب مجلس در خصوص افزایش حقوق کارکنان شاغل وبازنشسته دولت در سال ۱۳۹۸ اذعان داشتند که این تخلف در حقوق‌های ۲/۵میلیون تا۵ میلیون تومان، تاثیرگذارتر بوده است.

وی تاکید کرد: مقرر شده است دیوان محاسبات ضمن انطباق احکام صادر شده کارکنان شاغل وبازنشسته دولت توسط دستگاه‌های اجرایی را بررسی ونتایج را ظرف ۱۰ روز در جلسه مذکور ارائه کند.

لزوم صدور احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان

عضو کمیسیون بودجه ومحاسبات مجلس به لزوم صدور احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان علاوه بر افزایش بر اساس مصوبه مجلس نیز تاکید کرد وگفت: این افزایش براساس قانون برنامه ششم توسعه و قانون بودجه ۹۸ باید اعمال شود.

وی گفت: وظیفه مجلس علاوه بر تصویب قوانینی که پاسخگوی نیاز و مطالبات مردم باشد، نظارت دقیق براجرای قوانین مصوب در مجلس است، که در این مورد خاص نیز مجلس مصمم است پیشنهادی را که برای اجرای عدالت در افزایش حقوق‌ها ارائه دادیم وبا موافقت قاطع نمایندگان مجلس مصوب شد، به طور کامل ودقیق اجراء شود.

حاجی بابایی تاکید کرد: برای اقتدار مجلس تا اجرای دقیق قانون افزایش حقوق کارکنان شاغل وبازنشسته دولت در سال ۹۸، موضوع باید پیگیری وتوسط نمایندگان مردم به آن‌ها گزارش شود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: