آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۷۴۷۸
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد که خواب نامنظم موجب افزایش احتمال ابتلا به برخی بیماری های خطرناک مانند قند خون بالا و نیز مشکلاتی مانند چاقی می شود.
به گزارش پایگاه 598، فارس به نقل از تک تایمز، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد که خواب نامنظم موجب افزایش احتمال ابتلا به برخی بیماری های خطرناک مانند قند خون بالا و نیز مشکلاتی مانند چاقی می شود.

هر یک ساعت کاهش نظم در خواب یا کاسته شدن از مدت زمان اختصاص یافته به خواب احتمال ابتلا به مشکلات فوق الذکر را تا 27 درصد افزایش می دهد.

محققان موسسه ملی قلب، ریه و خون مریلند آمریکا که در این مورد تحقیق کرده اند می گویند افزایش بی نظمی در خواب و کاهش ساعات خواب باعث افزایش کلسترول خون، بیشتر شدن فشار خون و برخی بی نظمی های متابولیک دیگر در بدن هم می شود.

کشف رابطه میان کمبود خواب با مشکلاتی همچون چاقی، دیابت و غیره پدیده تازه ای نیست، اما این اولین بار است که یک مطالعه نظام مند بر روی تاثیر بی نظمی در خواب، زمان بندی خواب و مدت زمان خواب بر روی افزایش احتمال ابتلا به بیماری های مختلف انجام می شود.

یافته های این مطالعه حاصل بررسی شرایط جسمانی و سلامت بیش از 2000 زن و مرد بین 45 تا 84 ساله در یک بازه زمانی شش ساله است. تحقیق مذکور ثابت کرده که اثرات منفی خواب نامنظم و اندک به طور متوسط بعد از گذشت 6 سال و 3 ماه آشکار می شود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: