آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۷۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
سخنگوی کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس با اشاره به اینکه واقعاً خنده‌دار است که بیان‌کردن مطالبات ۱۰هزار میلیارد تومانی فرهنگیان از سوی ما با عنوان تلاش انتخاباتی پاسخ داده می‌شود، گفت: این بدهی در ۴۲ سرفصل از سوی آموزش‌وپرورش به مجلس ارائه شده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، مطالبات انباشته شده فرهنگیان که این روزها ارقامی از 10 تا 15هزار میلیارد تومان درباره آن شنیده می‌شود؛ محل اختلاف میان نمایندگان مجلس و مسئولان سازمان برنامه و بودجه قرار دارد، نمایندگان مجلس معتقدند که از 15 سال اخیر تا به امروز با انباشت مطالبات معلمان و عدم پرداخت به  موقع آن حالا دولت حدود 10هزار میلیارد تومان به فرهنگیان بدهکار است.

اما این میزان بدهی دولت به فرهنگیان از سوی مسئول امور آموزش‌وپرورش سازمان برنامه و بودجه مورد تأیید نیست، سعید طاهری رئیس آموزش‌وپرورش عمومی و فنی‌وحرفه‌ای سازمان برنامه و بودجهبا دست رد به بدهی 10هزار میلیارد تومانی دولت به فرهنگیان و مطرح کردن انگیزه‌های انتخاباتی برای بیان آن از سوی برخی نماینده‌ها به تسنیم گفت: اعداد درشتی که درباره مطالبات فرهنگیان بیان می‌شود از جمله ارقام 10 تا 15هزار میلیارد تومانی تا به حال بررسی نشده‌اند که مشخص شود این رقم 15 هزار میلیارد، هزار میلیارد  یا صد میلیارد تومان است. البته هم‌اکنون برخی می‌گویند رقم مطالبات فرهنگیان 15هزار میلیارد تومان است و چون بحث انتخابات نیز مطرح است، ممکن است این رقم 20هزار میلیارد تومان هم اعلام شود! مطالبات معنا دارد و حتماً باید از سوی دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قانونی تأیید شود و به‌محض این که مشخص شود، این اقدام را در سازمان برنامه و بودجه انجام می‌دهیم.

در همین رابطه یکبار دیگر به سراغ حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رفتیم تا مستندات او برای بیان مطالبات 10 هزار میلیارد تومانی دولت به فرهنگیان را جویا شویم.

حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره رد مطالبات 10هزار میلیارد تومانی  دولت به فرهنگیان از سوی نماینده سازمان برنامه و بودجه و مطرح شدن شائبه‌های انتخاباتی برای اعلام چنین ارقامی اظهار‌کرد: واقعاً خنده‌دار است که بیان‌کردن مطالبات 10هزار میلیارد تومانی فرهنگیان از سوی ما با عنوان تلاش انتخاباتی پاسخ داده می‌شود!

بیش از 10 هزار میلیارد تومان بدهی به فرهنگیان در 42 سرفصل

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این بدهی‌ها به صورت مکتوب از سوی آموزش‌وپرورش به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارسال شده است و در 42 سرفصل بیش از 10 هزار میلیارد تومان بدهی از سوی دولت به فرهنگیان وجود دارد.

وی افزود: 15 سال است که دولت بیش از 10 هزار میلیارد تومان به فرهنگیان بدهی دارد و تا زمانی که این بدهی پرداخت نشود هیچ  کدام از برنامه‌های تحولی محقق نمی‌شود، بعضی از 42 سرفصل بدهی دولت به فرهنگیان عبارت است از: 162 میلیارد تومان بدهی برای اضافه کار اداری‌ها، 48 میلیارد تومان بدهی برای حق‌التدریس معلمان، 818 میلیارد تومان برای حق‌الزحمه امتحانات، حق الزحمه دوره‌‌های ضمن خدمت، کارورزی هنرستانی‌ها، مطالبات خرید خدمات، 3600میلیارد تومان برای پاداش پایان خدمت بازنشسته‌ها، 230میلیارد تومان برای کمک هزینه ازدواج و فوت، 45میلیارد تومان برای کمک هزینه مهد‌کودک، 8میلیارد تومان بابت لباس خدمتگزاران و سرویس رفت‌وآمد دانش‌آموزان روستایی.

میرزاده ادامه داد: این مطالبات را که در 42 سرفصل از سوی آموزش‌وپرورش به مجلس ارائه شده به سازمان برنامه و بودجه ارائه کرده‌ایم؛ اگر آموزش و پرورش هم می‌گوید ما بدهی نداریم، خوب خدا را شکر! کار ما هم آسانتر می‌شود؛ اما این رقم 10هزار میلیارد تومانی که می‌گویم از سوی آموزش‌وپرورش به ما اعلام شده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس در پایان خاطرنشان کرد: ما مطالبات دولت به فرهنگیان را در 42 سرفصل به صورت مکتوب از آموزش‌وپرورش دریافت و به سازمان برنامه و بودجه ارائه کرده‌ایم وسازمان برنامه هم می‌تواند به‌صورت موردی و مکتوب اعلام کند که در کدام سرفصل‌ها بدهی‌ها را واریز کرده است و دیگر بدهی به فرهنگیان وجود ندارد، این واقعاً کار دشواری نیست.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: