آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۷۸۹۳
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
در حالی انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان از مخالفت صریح خود به عنوان یکی از اعضای ستاد تنظیم بازار از افزایش قیمت فراورده های لبنی خبر می‌دهد که تولیدکنندگان به صورت چراغ خاموش محصولات خود راگران کرده اند.
به گزارش پایگاه 598، در طول یک ماه اخیر تولیدکنندگان لبنیات درخواست های متعددی برای افزایش قیمت محصولات خود به انجمن تولیدکنندگان لبنیات ارسال کرده‌اند انجمن نیز مستندات تولیدکنندگان را برای بررسی و در نهایت تغییرات قیمتی به ستاد تنظیم بازار ارائه کرده است.

آنطور که رئیس انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان اخیراً گفته بود " پیشنهادات مختلفی برای افزایش قیمت فرآورده های لبنی به ستاد تنظیم بازار ارسال شده است اما در نهایت قرار است نظرات وزارت جهاد کشاورزی، وزارت کشور و سایر دستگاه‌ها بررسی و بعد از آن تصمیم مناسب اتخاذ شود.

کسب اطلاع از وضعیت درخواست تولیدکنندگان لبنیات در ستاد تنظیم بازار نشان می‌دهد هنوز به صورت رسمی مجوزی به تولیدکنندگان در افزایش قیمت ها ارائه نشده اما آنها به صورت چراغ خاموش قیمت محصولات خود از جمله خامه، شیر و ماست را گران کرده‌اند.

ابراهیمی رئیس انجمن ملی حمایت از مصرف‌کنندگان در همین ارتباط می‌گوید: قرار بود درخواست تولیدکنندگان در ستاد نهایی و بعد از آن مجوز افزایش قیمت ها اعمال شود.

وی گفت: انجمن به عنوان نماینده مردم از همان روزهای صدور مجوز افزایش قیمت شیر مخالفت های خود را اعلام کرد زیرا به اعتقاد ما قدرت خرید مردم کم شده و نباید با صدور افزایش بیشتر قیمت ها مردم را با مشکلات بیشتری مواجه کرد.

ابراهیمی افزود: حتماً چرایی افزایش قیمت فرآورده های لبنی را در جلسه هفته آینده انجمن بررسی و پیگیری لازم را برای عدم اجرایی شدن این موضوع انجام خواهیم داد. به اعتقاد ما مردم نباید تاوان افزایش هزینه های تولید را بدهند و دولت باید برای این موضوع فکر اساسی کند.

در حال حاضر مشاهدات نشان می‌دهد قیمت خامه ۱۰۰ گرمی از ۲۵۰۰ به ۳۰۰۰ هزار تومان، شیر یک لیتری کم چرب یک برند از ۴,۱۰۰ تومان به ۴,۹۰۰ تومان و برند دیگری شیر یک لیتری کم چرب خود را از ۴,۷۰۰ هزار تومان به ۶,۵۰۰ تومان رسانده است. علاوه بر این شیریک لیتری پرچرب برند دیگری از ۴,۵۰۰ تومان تا ۵,۴۰۰ تومان و شیریک لیتری بدون لاکتوز از ۴,۷۰۰ تومان به ۵,۸۰۰ تومان در سطح بازار بفروش می‌رسد.

همچنین ماست یک کیلو و نیم از ۸,۵۰۰ تومان تا ۹,۴۵۰ تومان و ماست سون ۱۲,۳۰۰ تومان به ۱۴,۳۰۰ تومان رسیده است.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: