آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۸۲۲۵
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
سخنگوی صنعت برق از اجرایی شدن طرح تغییر ساعات کار ادارات در ۲۹ استان و رایزنی برای اجرای آن در ۲ استان باقی مانده با هماهنگی استانداری‌ها خبر داد.
به گزارش پایگاه 598، تغییر ساعات اداری در کلانشهرهای کشور در تابستان سال کذشته موجب کاهش قابل توجه 2 هزار مگاواتی در مصرف برق در ساعات پیک شد.

این تجربه موفق برای تکرار در سال جاری، از سوی صنعت برق کشور هدفگذاری شد و در پی آن با استانداران مختلف جلساتی برگزار شد. طبق گفته سخنگوی صنعت برق، 29 استان در تابستان سال جاری شاهد تغییر در ساعات اداری هستند اما در این بین استان تهران که سهم عمده ای در مصرف برق کشور دارد، برخلاف سال گذشته، تاکنون مشمول این طرح نشده است.

مصطفی رجبی‌مشهدی سخنگوی صنعت برق، شروع و خاتمه ساعات کار روزانه ادارات به میزان یک تا 1.5 ساعت زودتر را از ویژگی‌های این طرح عنوان کرد و گفت: به جهت خنکی هوا در ساعات آغازین صبح و استفاده از روشنایی روز، همچنین قرارگرفتن عمده ساعات اداری در ساعات غیر پیک، این طرح نقش قابل توجهی در کاهش بار مصرفی در ساعات گرم سال دارد.

وی تصمیم‌گیری درخصوص ساعات شروع و پایان کار ادارات را براساس اولویت‌ها و شرایط هر استان عنوان کرد که در مدت یک‌ماه یا کل فصل تابستان اجرا می‌شود.

رجبی‌مشهدی، برآوردهای هواشناسی را حاکی از افزایش یک تا 1.5 درجه‌ای دما در مرداد نسبت به تیر جاری ذکر کرد و خواستار تداوم اجرای برنامه در طول تابستان شد.

سخنگوی صنعت برق و معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر با اشاره به رایزنی با وزارت کشور و استانداری برای اجرای طرح در تهران، این استان را به جهت استقرار وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها دارای شرایط ویژه‌ای عنوان کرد و افزود: در صورت توافق با اجرای طرح در این کلانشهر، اطلاع‌رسانی انجام می‌شود.

وی 4 تا 5 درصد کاهش مصرف برق در هر یک از مناطق کشور را از اثرات مثبت این طرح در تابستان گذشته دانست که در تهران حدود 400 مگاوات و در تمام کشور حدود 2000 مگاوات کاهش بار شبکه برق را در پی داشته است.

سخنگوی صنعت برق کشور تاکید کرد: اجرای این طرح در استان‌ها از سوی صنعت برق مورد پایش قرار می‌گیرد و اداراتی که به دستورالعمل و ابلاغیه استانداری‌ها کم‌توجهی کنند، نسبت به برخورد یا احیاناً قطع برق آنها اقدام خواهد شد.

به گزارش تسنیم، با وجود مذاکرات صنعت برق با استانداری تهران، امروز علی ربیعی سخنگوی دولت درباره احتمال ساعات کاهش ادارات در تهران خاطر نشان کرد: دولت چنین تصمیم و مصوبه‌ای نداشته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: