آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۸۳۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
سی‌وسومین شنبه اعتراضی در فرانسه؛
سی‌سومین دور از تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه در حالی برگزار شد که پلیس برای متفرق کردن معترضان دست به خشونت زده و از گاز اشک‌آور برای متفرق کردن جمعیت استفاده کرد. این خشونت گسترده که مورد انتقاد گروه‌های مختلف در داخل فرانسه و خارج از این کشور قرار گرفت، گروه‌های مختلف شامل زنان و افراد معلول را نیز تحت تأثیر قرار داد.
به گزارش سرویس بین الملل پایگاه 598، روز شنبه معترضان ضد سیاست‎های سرمایه‎داری سی‌وسومین شنبه تظاهرات جلیقه زرد‌ها را در این کشور برگزار کردند. گزارش‌ها حاکی از آن است که پلیس فرانسه همچون هفته‌های گذشته، در جریان تظاهرات روز شنبه نیز دست به خشونت زده است. بر اساس گزارش رسانه‌های فرانسه، پلیس این کشور برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرده و خیابان‌ها را مسدود کرده است.
 
 
اعتراض‎های گسترده مردمی در فرانسه از ۱۷ اکتبر سال ۲۰۱۸ (۲۵ مهر ۱۳۹۷) در اعتراض به افزایش مالیات بر سوخت آغاز شد. پلیس فرانسه در جریان این اعتراض‌های سراسری همواره برای متفرق کردن جمعیت از انواع روش‌های خشونت‌بار شامل استفاده بیش از حد از گاز اشک‌آور، گلوله پلاستیکی، ضرب و شتم و خودروی آب‌پاش استفاده کرده است.
 
این خشونت گسترده که مورد انتقاد گروه‌های مختلف در داخل فرانسه و خارج از این کشور قرار گرفت، گروه‌های مختلف شامل زنان و افراد معلول را نیز تحت تأثیر قرار داد.
 
بر اساس اعلام وزارت کشور فرانسه در جریان این تظاهرات تاکنون تقریبا ۱۳ هزار نفر بازداشت و یا مجروح شده و چند نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
 
سازمان گزارشگران بدون مرز با اشاره به مجروح شدن دست‌کم ۵۴ خبرنگار در جریان اعتراض‌های جلیقه زرد‌ها در فرانسه، از مقام‌های این کشور خواستار اقدامات فوری برای پایان دادن به برخورد‌های خشونت آمیز پلیس فرانسه علیه خبرنگاران شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: