کد خبر: ۴۵۸۶۰۲
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
دست‌فرمان اصلاح‌طلبان در انتخابات ۹۸؛
اصلاح طلبان عزم خود را جزم کرده اند تا زیر ساخت های اجرایی موجود در کشور را برای هدفی بزرگتر که همانا فتح مجلس یازدهم در پایان سال جاری و سپس پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و شورای های شهر و روستا در سال 1400 می باشد را در اختیار خود درآورند.
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، اصلاح طلبان عزم خود را جزم کرده‌اند تا زیر ساخت‌های اجرایی موجود در کشور را برای هدفی بزرگتر که همانا فتح مجلس یازدهم در پایان سال جاری و سپس پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و شورای های شهر و روستا در سال 1400 می‌باشد را در اختیار خود درآورند. بر این باور هستم که استحاله طلبان تمام نیرو و توان را بر خلاف دوره‌های قبل برای تقابل اقشار ضعیف با نظام سیاسی را گذاشته‌اند و این ادعا با رفتارهای سیاسی انان در چند سال گذشته کاملاً همخوانی دارد:

1- تمرکز بر تسخیر سنگرهای به ظاهر کوچک اما در پازل استحاله و براندازی بسیار مهم خواهند بود. شورا یاری‌های محلات از جمله این موارد است. تمرکز بر این بخش چندین مزیت مهم داد. عدم توجه و اهمیت داشتن این سنگر برای جناح رقیب و عدم اهمیت قابل توجه در افکار عمومی مردم (نگاهی به آمارها در این مورد کارگشا خواهد بود).

2- کسب اکثریت شورایاری‌های محلات همانگونه که اشاره شد نشان داده است که خط پیروزی در انتخابتهایی در سطح ملی از کوچه و خیابان شهرها و روستاها می‌گذرد و اگر جریانی بتواند این شوراها را در اختیار بگیرد خواهد توانست تاثیرات قطعی در نتیجه انتخاباتهای ملی بر جای گذارد.

3- باز کردن گره پیوستگی اصلاح طلبان و اعتدالیون بعنوان رحم اجاره‌ای اصلاح طلبان که این امر هم اینک به آرامی و به صورت پلکانی در حال اجراست و مشخص است که این گسستگی از دولت روحانی و اعتدالیون هم می‌تواند با پیام حیات سیاسی روحانی و آغاز حیات سیاسی اصلاح طلبان آنهم با نام و هویت واقعی خودشان و نه با رحم اجاره‌ای دیگران باشد. آنان قصد دارند تا این رحم را به عطای صاحب بی برنامه و البته پر نعمت و پر برکتش در دوران دولت‌های یازدهم و دوازدهم ببخشند و با اصالت و شخصیت حقیقی و حقوقی سیاستمداران و جریان خود پای در انتخابات پیش رو بگذارند در نتیجه این حرکت با اظهار نظر شخصیت‌های اصلاح طلب مانند مهر علیزاده ادامه یافته و با نزدیک شدن به زمان انتخابات این روند به برائت جریان سیاسی یاد شده نیز کشیده خواهد شد.

4- ایجاد فرصت‌های شغلی – مدیریتی برای نیروهای خود/این امر به معنای دیگر مهره چینی نام دارد/ جایگزینی اصلاح طلبان از بالاترین مسئولیت‌ها تا پایین‌ترین سطوح، تا بدین وسیله بتوانند در صورت شکست در انتخابات کلاً از هرم تصمیم گیری‌ها خارج نشوند و در بزنگاههای سیاسی و چالش زا که نیاز برخی استراتژیهای اصلاح طلبان (مانند: فشار از پایین چانه زنی از بالا و....) خواهد بود مورد استفاده قرار دهند. یادمان نرود که در فتنه‌های میدانی کاربردی‌ترین بخش‌ها در محلات و در میان مردم عادی قرار دارد. راقم باور دارد که اصلاح طلبان در طی زمان هم نیروهای میدانی (اقشار مردم) و هم مکان بروز و ظهور فتنه تغییرات اساسی داده‌اند و زمان و مکان فتنه را از میان نخبگان و اقشار مرفه و متوسط ببالا و نقاط بالای شهر به میان اقشار عادی و کوچه و خیابان و مراکز پایین شهر و اقشار مستضعف و زیر خط فقر مورد نطر خود تغییر داده‌اند و همین اقشار هم هستند که در دوران دولت اعتدال روحانی برای استراتژی استحاله طلبان هدف گذاری شده و زیر بار مشکلات معیشتی فریاد واغربتا سر داده‌اند اما کو گوش شنوا؟ در نتیجه تسخیر شورا یاری‌های محلات می‌تواند بر استمرار و موفقیت این استراتژی کمک شایانی کند.

5- موضوع تهران گران قیمت خطری است که در افکار اصلاح طلبان مجموعه شهری کشور و از جمله تهران را تهدید می‌کند می‌باشد. زیرا چند سال پیش غلامحسین کرباسچی شهردار و سابقه دار اصلاح طلب درباره تهران گفته بود: درآمد پایدار شهرداری باید مبتنی بر این فلسفه باشد که هرکس از شهر و امکانات شهری بیشتر استفاده می‌کند، باید بار بیشتری از هزینه‌های شهر را بر دوش داشته باشد؛ ... طبیعی است که هر کس تعداد واحد و ماشین بیشتری داشته باشد و جای پارک بیشتری بخواهد، باید هزینه بیشتری بپردازد. این خود یکی از درآمدهای پایدار شهرداری و امکان جدید برای تعدیل هزینه‌های آن است. که اگر کسی می‌خواهد به‌صورت نامحدود از اتومبیل شخصی‌اش استفاده کند، باید تحمل هزینه رفت‌وآمد آن را هم داشته باشد. این موضوع چیزی نیست که صرفاً درباره حمل‌ونقل صدق کند بلکه هرکس از امکاناتی که شهر در اختیارش گذاشته استفاده می‌کند، باید هزینه‌های آن را هم پرداخت کند؛ راه دیگری هم وجود ندارد. محل تأمین درآمد شهرداری گرفتن عوارض از مردم است. (1)

امروز این سخنان و ایضاً سخنان نجفی (شهردار و اصلاح طلب دیروز و قاتل همسر کش و اصلاح طلب امروز) به برکت دولت حسن روحانی با بی تحرکی و رها سازی مردم در برابر غول رکود و تورم، در مقیاس وسیعتری توسط آنها پیگیری می‌شود در یک کار سیستمی استحاله طلبان بجا این موضوع را تشخیص داده و بر روی آن تمرکز کرده‌اند که باید از محلات و شورایاری‌ها شروع کنند و به سرانجام برسانند. و چنان سرعتی در اینکار گرفته‌اند که هم خود و هم بسیاری از مردم و ناظران انگشت حیرت به دهان گرفته‌اند.

شایسته است به یک توئیت از حناچی شهردار فعلی تهران بعنوان نتیجه این نوشتار اشاره داشته باشیم تا بدانیم که اصلاح طلبان برای تحقق نئولیبرالیسم ایرانی مد نظر خود چگونه تلاش کرده و در طول این سالها برای تحقق نظرگاه کرباسچی از هیچ کوششی فرو گذاری نکرده و سخن حناچی نیز بنوعی اعتراف به این امر می‌باشد البته شاید مستقیم نباشد لاکن عملکرد و برخی سخنان ایشان و همفکرانشان گویای این مدعاست. وی در صفحه توئیتر خود چنین می‌گوید: از فردا ثبت نام داوطلبان انتخابات شورا یاری محلات آغاز می‌شود /این انتخابات فرصت خوبی است تا با هم برای تحقق شعار تهران شهری برای همه تلاش کنیم، شهری که تغییر در آن از کوچه و محله‌هایش آغاز می‌شود!!!


* رضا احمدزاده
 
1- مشرق  / 19 آذر ماه 1396  / کد خبر :  806877
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: