آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۸۶۹۵
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برخی رسانه‌ها به دروغ به نام من نوشته‌اند که «از مذاکره استقبال می‌کنیم»، گفت: من نگفتم از مذاکره استقبال می‌کنیم و چنین حرفی نزده‌ام.
به گزارش سرویس خانه ملت پایگاه 598، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص مصاحبه تحریف شده وی توسط بعضی از رسانه های مغرض با تیترهای دروغ و خلاف واقع، نکاتی را ذکر کردند که در ادامه می آید:


1) موضع شفاف و منتقدانه اینجانب از پیش از تولد موجود نامشروع و ناقص الخلقه ی بر جام و مخالفت بامقوله منحوس مذاکره با آمریکا تاکنون بر کسانی که بنده را می‌شناسند پوشیده نیست.

2) ایران و 5+1 به درست یا غلط سال ها در جهت نیل به برجام مذاکره داشته اند.

3) ایران بارها با قاطعیت اعلام کرده است که: بر جام نه قابل تغییر است، نه قابل مذاکره است و نه اجازه میدهد چیزی بدان افزوده شود و نه چیزی از آن کاسته گردد.

4) در حالیکه ایران به تمامی تعهدات برجامی خود عمل کرده است، آمریکا به سه منظور از برجام خارج گردید:
الف: فرار از اجرای تعهدات برجامی خود.
ب: جلوگیری از اجرای تعهدات دیگر اعضای 5+1 ودر نتیجه جلوگیری از حقوق و  منافع ایران.
ج : اعمال فشار و تحریمهای بیشتر بر ملت شریف ایران.

6) اگر آمریکا بخواهد به بر جام برگردد، باتوجه به مطالب پیش گفته، چیزی برای مذاکره به غیر از اجرای کامل تعهداتش در برجام وجود ندارد که قابل مذاکره باشد، پس اگر بخواهد برگردد، که باید برگردد:
اولا: باید کلیه تحریم‌های بعد از خروجش از برجام را لغو کند، اعم از نفتی و بانکی و تحریمهای اعمالی علیه کلیه ی اشخاص حقوقی و حقیقی.
ثانیا: بعد از بازگشت به بر جام باید تمامی تعهدات برجامی خود در جهت منافع جمهوری اسلامی ایران را اجراء نماید.

حال باید پرسید: از کجای منطوق و یا مفهوم گفته های من استقبال از مذاکرات با آمریکا برداشت میشود که بعضی از رسانه های مغرض و افراد مریض القلب و یا دوستان جو گیری که بدون تحقیق و حتی یک سوال از اینجانب ، چنین جو مسموم و کاذبی را به راه انداخته اند؟

یاایها الذین آمنوا ان جاءکم فاسق بنباء فتبینوا ان تصیبوا قوما بجهاله فتصبحوا علی ما فعلتم نادمین
سوره مبارکه حجرات آیه 6
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: