آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۸۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
البرادعی:
مدیر کل پیشین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رییس جمهور آمریکا را فردی بی‌منطق دانست که دنیا را در مسیر خطرناکی قرار داده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از گاردین، «محمد البرادعی» مدیر کل پیشین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره افزایش سطح غنی‌سازی ایران اورانیوم گفت، افزود: ایران هرچند این افزایش را انجام داده است، اما در واقع تا ساختن بمب اتمی فاصله دارد. این اقدام فریادی برای دریافت کمک است. آن‌ها فاصله بسیار زیادی با ساخت سلاح هسته‌ای دارند و در حال حاضر یک تهدید نیستند.

وی در ادامه افزود: این تصمیم واکنشی نمادین از کشوری است که به دلیل تحریم‌های شدید آمریکا حتی قادر به واردات دارو نیست.

البرادعی گفت: آمریکا در حال به کارگیری روش غرق مصنوعی علیه ایران است. آن‌ها در حال غرق کردن ایران هستند و بعد می‌گویند که بیاید بدون پیش شرط با یکدیگر مذاکره کنیم. باید گفت که هیچ کشوری در شرایط تحقیر آمیز مذاکره نمی‌کند.

مدیرکل پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه افزود: ر‌ئیس‌جمهوری آمریکا بی‌منطق، احمقانه، فاقد شعور و مانند یک حیوان خطرناک رفتار می‌کند که دنیا را در یک شرایط خطرناکی قرار داده است.

احمق‌ها در آمریکا به دنبال تقابل نظامی با ایران هستند، هرچند این شرایط یک فرصت برای انگلیس است که از ارزش‌های بین المللی دفاع کرده و مانند آمریکا رفتار نکند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: