آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۱۱۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
آیت الله میرباقری؛
اگر بخواهيد آدمي تربيت کنيد که هستي‌اش را براي امام و در راه ولايت بدهد بايد يک عمر براي امام حسين(ع) گريه کرده باشد، صاف شده باشد و حق و باطل را شناخته باشد، انگيزه جهادش درست شده باشد. زيارت عاشورا همين است، انگيزه درگيري بين حق و باطل را بر محور عاشورا ايجاد مي‌کند.»
به گزارش سرویس اندیشه دینی پایگاه 598، آیت الله سیدمحمدمهدی میرباقری، رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم در سخنانی در مورد امام سجاد(ع) گفت:

«امام سجاد(ع) دو اقدام را به انجام رساندند: يكي ايجاد يک معنويت حقيقي در تاريخ اسلام، و ديگری، احياي گرايش به اهل بيت(ع) بر محور سيد الشهداء(ع).

يکي از کارهاي ايشان که جزء عبادات علني امام سجاد(ع) بود بکاء بر سيدالشهداء(ع) است.

گاهي به نظر می‌رسد که اين چه مبارزه‌اي است؟ گريه، مبارزه مسن‌ها و پيرمردها و پيرزن‌ها است!

در‌حالي‌كه اين‌گونه نيست. اين درک از كار حضرت سجاد(ع) غلط است. برخي از انقلابي‌هاي قبل انقلاب اسلامي، مي‌گفتند چرا از مردم اشک مي گيريد، اسلحه به دستشان بدهيد! متوجه نبودند که اسلحه را مارکسيست‌ها هم مي دهند! کشته دنيا كه به دردي نمی‌خورد.

اگر بخواهيد آدمي تربيت کنيد که هستي‌اش را براي امام و در راه ولايت بدهد بايد يک عمر براي امام حسين(ع) گريه کرده باشد، صاف شده باشد و حق و باطل را شناخته باشد، انگيزه جهادش درست شده باشد. زيارت عاشورا همين است، انگيزه درگيري بين حق و باطل را بر محور عاشورا ايجاد مي‌کند.»/استاد سیدمحمدمهدی میرباقری-محرم ۹۲
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: