آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۲۶۲۶
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
معلمان آمریکایی در شیکاگو به اعتراضات خود ادامه می‌دهند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایرنا، با گذشت دو هفته از اعتصاب معلمان در شیکاگو در آمریکا و بسته شدن مدارس، اتحادیه معلمان این شهر امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد که معلمان همچنان به اعتصاب خود ادامه می‌دهند.

به گزارش روزنامه "واشنگتن پست"، اتحادیه معلمانان شیکاگو اعلام کرد: به رغم بدست آمدن توافق اولیه با مقامات شهرداری، اما معلمان همچنان از پایان دادن به اعتراضات و اعتصاب خود عقب نشینی نمی کنند.

بر اساس بیانیه اتحادیه معلمان شیکاگو، معلمان تا زمانیکه شهردار روزهای مدارس را برای جبران زمان های از دست‌رفته اضافه نکند، آنان به اعتصاب و اعتراضات خود پایان نخواهند داد.

"لری رایتفرد" شهردار شیکاگو با مخالفت به درخواست معلمان، رهبر اتحادیه معلمان را به "جابجایی پست ها" با هدف ایجاد بی نظمی متهم کرد.

با گذشت دو هفته از این اعتصاب، نظم زندگی در شیکاگو کاملا به هم ریخته و والدین نگران وضعیت درسی فرزندان خود هستند.

اعتصاب معلمان در شیکاگو آخرین اعتراض سراسری معلمان آمریکا در طول یک سال گذشته است. پیش از این معلمان ایالت‌های دیگر آمریکا ۱۲ بار دست به اعتصاب صنفی زده بودند.

شهردار شیکاگو و اتحادیه معلمان این ایالت برای حل مشکلات معیشتی معلمان ماه‌ها مذاکره کردند، اما با کم رنگ شدن نتایج مثبت این مذاکرات معلمان دست به اعتصاب زدند.

مهمترین مشکل حل نشده اتحادیه معلمان شیکاگو با شهردار این ایالت بر سر حقوق و مزایای معلمان است.

شهردار شیکاگو به خبرنگاران گفت: ما در آخرین دور از مذاکرات با اتحادیه معلمان پیشنهاد قرارداد پنج ساله با افزایش ۱۶ درصدی حقوق را مطرح کردیم، اما اتحادیه معلمان خواستار قراردادی سه ساله با افزایش حقوق ۱۵ درصدی است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: