آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۲۶۷۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
یادداشت/
حسین قدیانی
دولت موسوم به اعتدال که در ربع پایانی عمر خود قرار دارد و اندک‌اندک باید غزل وداع بخواند، نیاز کشور به استقرار یک «دولت کار» را مضاعف کرده است! دولت کار البته غافل از سیاست‌خارجه نیست اما هرگز امور کشور را معطل و بلکه علاف ترحم فرضی بیگانگان نمی‌کند! با این همه، انتخابات مجلس چند صباحی زودتر از انتخابات ریاست‌جمهوری است و از قضا مجلس اگر «مجلس خدمت» باشد، دولت را هم قادر است ببرد روی ریل کار! تغییر فضا لازم است!

ما احتیاج به نمایندگانی داریم که مطالبه‌‌شان از دولت، نه سیاست بلکه خدمت باشد! همه مجلس را به نهاد سیاست‌ورزی ذیل قانون‌گذاری می‌شناسند لیکن عطش کار چنان در کشور بالاست که لاجرم باید دنبال وکلایی باشیم با آستین‌های کاملا بالازده! مجلسی که به دولت، خط کار بدهد؛ پیام کارگری! مجلسی چنین در بهارستانم آرزوست! مجلسی با نطق‌های سودآور به نفع اقتصاد و معیشت! مجلسی که سر آلام واقعی و آمال حقیقی مردم، اهل معامله با دولت نباشد! مجلسی که در بحث کار و خدمت، با احدی ولو رئیس‌جمهور شوخی نداشته باشد! ظاهرش این است که رئیس‌مجلس باید حرافی حرفه‌ای باشد ولی عجالتا به هیئت‌رئیسه‌ای محتاجیم سرشار از دغدغه‌های اصلی؛ اشتغال، ازدواج، مسکن، تولید و همه‌ آن اموری که حال کشور را خوب کند!

آخر سال اگر مجلس، عوض آنکه اقتصادی شکل بگیرد، باز هم سیاسی شود؛ ای بسا چندی بعد دوباره بخوریم به پست دولتی که رئیسش در ربع پایانی کار خود، به جای ارائه‌ کارنامه بیفتد روی دور سیاسی‌بازی که کی کشور را تعطیل کرده است! درست یا نادرست، توافق با بیرون منجر به لغو تحریم‌ها نشد؛ اینک به توافق با داخل و آشتی با کار و مهربانی با خدمت نیازمندیم اقلا برای کاستن از زهر تحریم‌ها! تدبیر این است، نه به نمایش کلید! کلید باید در بازوی دست‌اندرکاران خودش را عیان کند! کاش عوض پر و بال‌دادن به دوقطبی‌های بی‌خود، دمی منبعث از نیازهای موجود جامعه، نمایندگان مجلس را انتخاب کنیم! لیست‌ها باید عطر خوش خدمت بدهد! امید به شعار نیست! امید با حرف حاصل نمی‌آید! امید محتاج وکلایی است که سابقه‌ درخشان در حوزه‌ کار داشته باشند! و مسئولیت‌پذیر باشند! این دولت و به عبارتی این مجلس ثابت کردند که اولین قربانی رأی شکمی، اتفاقا خود شکم است! اگر واقعا دغدغه‌ شکم‌های خالی را داریم، باید درست رأی بدهیم، نه درشت! نمایندگانی که دله‌ عکس با فلان اروپایی چشم‌آبی هستند، آبرو شاید ببرند اما کار و خدمت عمرا بیاورند! آری! وکیل کاری مقدمه‌ وزیر کاری است…
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: