آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۳۶۱۳
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف و باران در محورهای 7 استان کشور خبر داد و گفت: همراه داشتن زنجیر چرخ در مناطق کوهستانی از مواردی است که رانندگان باید به آن توجه کنند.

به گزارش پایگاه 598، سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین وضعیت جوی و ترافیک محورهای مواصلاتی کشور اظهار داشت: در حال حاضر در اکثر محورهای استان‌های خراسان رضوی بارش برف جریان دارد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا تصریح کرد: در محورهای بجنورد ـ آشخانه در خراسان شمالی، بیرجند ـ قائن و بیرجند ـ سربیشه در خراسان جنوبی، ماهان ـ بم و کرمان ـ سرچشمه و کرمان ـ شهداد در استان کرمان و همچنین در محور یزد ـ شیراز در استان یزد نیز برف می‌بارد.

وی به بارش باران در اکثر محورهای استان گلستان، گیلان، یزد، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و کرمان پرداخت و به رانندگان توصیه کرد با توجه به لغزندگی معابر حتما با سرعت مطمئنه و فاصله طولی مجاز حرکت کنند.

سرهنگ رحمانی اعلام کرد: در ارتفاعات استان‌های اردبیل، سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی و همچنین محدوده گردنه کوئین در محور قزوین ـ رشت مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است.

وی به رانندگانی که قصد تردد در محورهای کرمان ـ بافت، گردنه سنگ صیاد و محورهای توسکستان ـ شاهرود را دارند اعلام کرد که تردد در این محورها با زنجیر چرخ الزامی است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا به پیش‌بینی‌های هواشناسی اشاره و اعلام کرد: محورهای مواصلاتی استان‌های شرقی و شمال شرقی کشور و همچنین یزد و کرمان تا امشب برفی و بارانی است؛ بنابراین رانندگانی که قصد تردد در این معابر را دارند با تجهیزات زمستانی را به همراه داشته و با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

سرهنگ رحمانی اظهار داشت: برای فردا بنا بر پیش‌بینی‌ها در استان های گلستان، گیلان، مازندران و اردیبل بارش برف و باران پیش‌بینی شده است؛ رانندگان زنجیر چرخ را برای تردد در مناطق کوهستانی و برف‌گیر حتما به همراه داشته باشند.

وی گفت:‌ سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: