آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۳۶۸۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا در پاسخ به اینکه چرا مقام معظم رهبری در ماجرای اصلاح قیمت سوخت ورود کردند، گفت: اگر رهبر معظم انقلاب اسلامی در موضوع افزایش قیمت بنزین وارد نمی‌شدند کشور دچار مشکلات زیادی می‌شد.
به گزارش پایگاه 598، سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی، رئیس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در درس خارج فقه درباره طرح مدیریت مصرف سوخت، اظهار کرد: «به‌طور معمول در مسائل اجرایی مشکلاتی به‌وجود می‌آید که ممکن است علت‌های متفاوتی داشته باشد».

وی ادامه داد: «زمانی که موضوع منافع و مسائل کلان نظام، کشور و مردم مطرح است همه بایستی نگاهشان به ولی امر مسلمین باشد که ایشان چه می‌فرمایند».

سردار شیرازی افزود: «همانطور که همه مردم حس کردند؛ اگر مقام معظم رهبری در موضوع افزایش قیمت بنزین  ورود نمی‌کردند بعضی از اختلاف نظراتی که در برداشت از این قضیه وجود داشت ممکن بود منجر به  مشکلاتی برای کشور شود».

این مقام ارشد نظامی کشور با بیان اینکه ورود مقام معظم رهبری تکلیف همگان درباره سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین را روشن کرد، یادآور شد: «مردم وقتی دیدند که رهبر معظم انقلاب فرمودند باید مردم صفشان از اشرار را  جدا کنند اعتراض‌ها تمام شد و بیشتر اشرار ماندند».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در درس خارج فقه درباره افزایش قیمت بنزین، فرمودند: «قبل از اینکه بحث را شروع بکنیم، من عرض بکنم که در این یکی دو روز خب یک حوادثی به دنبال مصوبه‌ سران کشور، سران قوا اتفاق افتاد؛ دیروز، دیشب، پریشب، در برخی از شهرهای کشور و متأسفانه مشکلاتی هم درست شد، تعدادی جان باختند و مراکزی تخریب شد، از این کارها هم شد در این یکی دو روزه.».

ایشان با اشاره به اینکه چند نکته را باید توجه داشت؛ اولاً وقتی یک چیزی مصوبه‌ سران کشور هست، آدم باید با چشم خوشبینی به او نگاه کند، افزودند: «بنده در این قضیه سررشته ندارم یعنی تخصص این کار را ندارم، گفتم هم به آقایان؛ گفتم من چون نظرات کارشناس‌ها هم در این قضیه بنزین مختلف است، بعضی‌ها آن را لازم و واجب می‌دانند بعضی‌ها مضر می‌دانند، بنابراین من هم که صاحب‌نظر نیستم در این قضایا؛ گفتم من صاحب‌نظر نیستم لکن اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند من حمایت می‌کنم».

رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند: «من این را گفتم، حمایت هم می‌کنم. سران قوایند، نشستند با پشتوانه‌ کارشناسی یک تصمیمی برای کشور گرفتند، باید عمل بشود به آن تصمیم؛ این یک نکته».

ایشان افزودند: «نکته دوم اینکه خب بله، یقیناً بعضی از مردم از این تصمیم یا نگران می‌شوند یا ناراحت می‌شوند یا به ضررشان است یا خیال می‌کنند به ضررشان است به هر تقدیر ناراضی می‌شوند، لکن آتش زدن به فلان بانک این کار مردم نیست، این کار اشرار است؛ کار اشرار است، این را باید توجه داشت».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه در یک چنین حوادثی معمولاً اشرار، کینه‌ورزان، انسان‌های ناباب وارد میدان می‌شوند، گاهی بعضی از جوان‌ها هم از روی هیجان با اینها همراهی می‌کنند و این‌جور مفاسد را به بار می‌آوردند، خاطرنشان کردند: «این مفاسد هیچ مشکلی را درست نمی‌کند جز اینکه علاوه‌ بر هر مشکلی که هست، ناامنی را هم اضافه می‌کند؛ ناامنی بزرگ‌ترین مصیبت برای هر کشوری است، برای هر جامعه‌ای است، اینها قصدشان این است».

ایشان گفتند: «شما ملاحظه کنید در این دو روز تقریباً یعنی دو شب و یک روزی که از این قضایا گذشته همه‌ مراکز شرارت دنیا علیه ما این کارها را تشویق کردند، از خانواده منحوس خبیث خاندان پهلوی تا مجموعه خبیث و جنایتکار منافقین، اینها دارند مرتباً در فضای مجازی و در جاهای دیگر دارند تشویق می‌کنند ترغیب می‌کنند که این شرارت‌ها انجام بگیرد».

رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند: «من عرضم این است هیچ کس به این اشرار کمک نکند، هیچ انسان عاقل و شایسته‌ای که به کشور خودش علاقه‌مند است، به زندگی راحت خودش علاقه‌مند است، به اینها نباید کمک بکند؛ اینها اشرارند، این کارها کار مردم معمولی نیست».

ایشان با بیان اینکه مسئولان هم البته دقّت کنند، مواظبت کنند، هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند، تأکید کردند: «حالا من دیروز دیدم در تلویزیون که بعضی از مسئولین محترم آمدند گفتند که ما مراقبیم که این افزایش قیمت موجب افزایش قیمت اجناس و کالاها نشود؛ خب بله این مهم است، چون الان گرانی هست، بنا باشد باز اضافه بشود گرانی خب این برای مردم خیلی مشکلات درست می‌کند، باید مراقبت کنند؛ این مراقبت‌ها را اینها بکنند».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادامه دادند: «مسئولین حفظ امنیت کشور هم به وظایفشان عمل کنند، مردم عزیز ما هم که خوشبختانه در قضایای گوناگون این کشور بصیرت خودشان را، آگاهی خودشان را نشان دادند بدانند که این حوادث تلخ از ناحیه کیست و چگونه است، این آتش زدن و خراب کردن و ویران کردن و دعوا کردن و ناامنی ایجاد کردن مال چه کسی است، این را بفهمند توجه کنند که می‌فهمند هم مردم ملتفتند، و از اینها فاصله بگیرند, این آن توصیه‌ ماست، مسئولین کشور هم به وظایف‌شان به طور جدی عمل کنند». 

منبع:آنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: