آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۶۶۱۶
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
معاون استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ضمن اشاره به آغاز فرآیند نظرسنجی در 202 حوزه انتخابیه کشور گفت: از هر حوزه انتخابیه اسامی 3 تا 5 نفر پیشنهاد شده از طرف مجامع عمومی بودند که برای فرآیند نظرسنجی ارسال شد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، نورالدین قدیمی معاون استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ضمن اشاره به آغاز فرآیند نظرسنجی در 202 حوزه انتخابیه کشور گفت: از هر حوزه انتخابیه اسامی 3 الی 5 نفر پیشنهاد شده از طرف مجامع عمومی بودند که برای فرآیند نظر سنجی ارسال شدند.

وی ادامه داد: تا این لحظه اسامی نامزدهای 150 حوزه  با حدود 165 نماینده مشخص شده  است و نتایج نظرسنجی‌ها به خود مراکز استان‌ها ارسال خواهد شد و در کمیته استان ها و با حظور کاندیدا پاکت ها ی حاوی نتایج نظرسنجی‌ها باز و قرائت خواهد شد.

قدیمی با بیان اینکه کاندیدها در روند اعلام نتایج باید متعهد با دستورالعمل شورای ائتلاف  باشند، تاکید کرد: اگر کاندیداهایی در نظرسنجی ها از اقبال کمتری برخوردار باشند، انتظار می رود  طبق تعهد داده شده ، از ادامه حضور در انتخابات انصراف وبرای رای آوری کاندیداهای نهایی ائتلاف تلاش نمایند.

معاون استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب زمان نهایی ارسال نتایج نظرسنجی به استانها را تا پایان هفته جاری اعلام و عنوان کرد: تاکنون نتایج  بیش از 150 حوزه انتخابیه به دفتر مرکزی اعلام شده که در بررسی های انجام شده مشخص شد در 2 حوزه از خراسان جنوبی و یک حوزه از آذربایجان غربی ، نظرسنجی با نواقصی مواجه بود که مقرر شد در آن حوزه ها مجدداً  تکرار شود.

وی تصریح کرد:  امیدواریم نتایج نظرسنجی همه حوزه های انتخابیه تا روز شنبه 12 بهمن به همه استان‌ها  ارسال شود  و بتوانیم تا اواسط هفته آینده اسامی کاندیداهای نهایی را  اعلام کنیم.

قدیمی با تاکید بر اینکه تلاش داریم نتایج نظر سنجی همه استان ها را تا اخر وقت اداری سه شنبه 8 بهمن ماه به دفاتر استانی ائتلاف ارسال کنیم، گفت: تا این لحظه از حوزه انتخابیه شهرستان‌های استان تهران: 5 حوزه، اصفهان: 8 حوزه، ایلام : 2 حوزه، آذربایجان شرقی:8 حوزه، آذربایجان غربی: 8 حوزه ، بوشهر: 5 حوزه، چهارمحال و بختیاری: 3 حوزه، خراسان جنوبی: 2 حوزه، خراسان رضوی: 7حوزه و خراسان شمالی: 3 حوزه، خوزستان: 8 حوزه، زنجان: 4 حوزه، سمنان: 4 حوزه، سیستان و بلوچستان: 5 حوزه، فارس: 8حوزه، قزوین: 2 حوزه، کردستان: 5 حوزه، کرمان:8 حوزه، کرمانشاه: 6 حوزه، کهگیلویه و بویراحمد: 3 حوزه، گلستان: 5 حوزه، گیلان: 8 حوزه، لرستان: 6حوزه، مازندران: 7 حوزه، مرکزی: 4 حوزه هرمزگان: 3 حوزه، همدان: 4 حوزه و یزد: 3 حوزه ، نتایج نظرسنجی ها مشخص شده است و سایر حوزه های انتخابیه نیز تا دو روز آینده باقی مانده مشخص و ارسال خواهدشد.

معاون استان‌های شورای ائتلاف با بیان اینکه مجامع شهرستانی در معرفی کاندیداها دقت نظر نظر مناسبی داشته اند اعلام کرد : بر اساس نتایج نظرسنجی‌هایی که تا کنون اعلام شده بالای 70 درصد کاندیداهای معرفی شده ما به نظرسنجی، جزو نفراتی هستند که احتمال رای آوری آنها بالاست.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: