آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۷۴۱۵
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
به دلیل بدرفتاری مأموران حفاظت مرزی؛
دانشجویان ایرانی با نام‌های «پگاه کریمی»، «محمد مرادی» و «بهزاد رضایی» در شکوائیه‌های خود نوشته‌اند که در ماه جاری (فوریه) بعد از سفر به آمریکا برای ادامه تحصیل و ورود به فرودگاه‌های این کشور، مورد بدرفتاری مأموران حفاظت مرزی و گمرکی قرار گرفته و از ورود به خاک ایالات متحده منع شدند.
به گزارش سرویس بین الملل پایگاه 598، اخیرا سه دانشجوی ایرانی که برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا به این کشور سفر کرده بودند، از برخورد غیرقانونی و منع ورود به ایالات متحده، به وزارت امنیت داخلی این کشور شکایت کردند.


بر این اساس، دانشجویان ایرانی با نام‌های «پگاه کریمی»، «محمد مرادی» و «بهزاد رضایی» در شکوائیه‌های خود نوشته‌اند که در ماه جاری (فوریه) بعد از سفر به آمریکا برای ادامه تحصیل و ورود به فرودگاه‌های این کشور، مورد بدرفتاری مأموران حفاظت مرزی و گمرکی قرار گرفته و از ورود به خاک ایالات متحده منع شدند.

کریمی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه نیوهمپشایر جنوبی در شهر منچستر، مرادی برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه «نورث‌ایسترن» در بوستون و رضایی برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه «ووستر پلی‌تکنیک» در ماساچوست عازم آمریکا شده بودند که از ورود آنها به این کشور جلوگیری به عمل آمد.

نکته مشترک شکایت این سه دانشجوی ایرانی، داشتن روادید معتبر تحصیلی برای سفر به ایالات متحده و غیرقانونی بودن اقدام مأمورانی آمریکایی در ممانعت از ورود آنها به این کشور است.

بر این اساس، تا کنون پنج دانشجوی ایرانی به دلیل بازداشت چند ساعته، بازجویی‌های سخت و ممانعت از ورود به آمریکا و ادامه تحصیل توسط مأموران فدرال به وزارت امنیت داخلی این کشور شکایت کرده‌اند.

پیش از این نیز دو دانشجوی ایرانی به نام‌های «علیرضا یزدانی» و «محمدشهاب دهقانی حسین آبادی» بعد از ورود به فرودگاه‌های آمریکا توسط مأموران گمرکی بازداشت و از این کشور اخراج شده بودند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: