آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۸۴۷۶
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
در حاشیه جلسه هیئت دولت مطرح شد:
علی ربیعی از ابلاغ جدید رئیس جمهور خبر داد و گفت: رئیس جمهور ابلاغ کردند سفرهای جدید ممنوع خواهد شد و خروج از شهرها ممنوع خواهد بود.
به گزارش پایگاه 598، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت در مورد مباحثی که در ستاد مبارزه با کرونا مطرح شده است گفت: دیروز در ستاد مبارزه با کرونا یک بحث مفصلی شد که سخت گیری ها باید بیشتر شود. طرحی را وزارت بهداشت تحت عنوان فاصله گذاری اجتماعی آورده که سخت گیری بیشتری شود.

وی افزود: چون این بحث نیاز به تخصص و دقت بیشتر دارد، کمیته اجتماعی امنیتی که به ریاست وزیر کشور است محول شد و با توجه به صحبت‌هایی که با وزیر کشور داشتم صبح هم دنبال می‌کردم ولی تدوین این طرح تا ظهر طول می‌کشد ولی بالاخره تصویب و ابلاغ می‌شود. این ابلاغ ممکن است یک ذره سخت گیرانه باشد و برای سفرها مشکلاتی به وجود بیاورد و از مردم بخواهد زودتر از سفر برگردند و از موج بعدی سفرهای ممانعت کند.

رئیس جمهور ادامه داد: مردم باید بدانند این تصمیمات سخت برای حفاظت از جان آن هاست، در این تصمیمات ممکن است همه پارک‌ها بسته شود و ۱۳ به در نباشد. مردم باید قناعت کنند، دلیلش این است که جان مردم برای ما بسیار مهم است. امروز در دولت وزیر بهداشت می‌گوید ما از موج اول بیماری عبور کردیم ولی موج دیگری پیش روی خواهد بود. بحث این است که مردم کمترین خسارت را ببیند و حتی الامکان برای ضروریات زندگی دچار مشکل نشوند.

همچنین علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: رئیس جمهور ابلاغ کردند سفرهای جدید ممنوع خواهد شد و خروج از شهرها ممنوع خواهد بود. اینکه چه کسانی و برای چه کارهایی می‌توانند از شهرها خارج شوند، آئین نامه آن ابلاغ خواهد شد. آمار نشان می‌دهد جاهایی که موج جدیدی از بیماری صورت گرفته بازگشت را طوری تنظیم کنند که به روزهای آخر نرسد؛ بنابراین امروز ما توصیه می‌کنیم بازگشت را از همین امروز برنامه ریزی کنند.


وی افزود: این تصمیم سختگیرانه است و تعدادی از مردم را ناراضی کند ولی برای حفظ جان عموم این اقدامات را انجام می‌دهیم. تخلف از این دستور توسط قوه قضائیه بررسی می‌شود و البته نیروی انتظامی هم پیشگیری می‌کند.

برچسب ها: کرونا ، قرنطینه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: