آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۱۰۱۳
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
محققان دانشگاه آکسفورد در یک بیانیه جدید خاطرنشان کردند: واکسن در حال توسعه این دانشگاه تنها 50 درصد احتمال موفقیت دارد.
به گزارش پایگاه خبری 598؛ به نقل از دیلی‌میل، آدرین هیل مدیر موسسه جنر دانشگاه آکسفورد گفت: ما در اوایل سال جاری گفتیم احتمال توسعه یک واکسن موثر تا ماه سپتامبر  ۸۰ درصد است اما در حال حاضر شانس ما ۵۰ درصد است، حتی ممکن است هیچ نتیجه‌ای هم در بر نداشته باشد.

واکسن دانشگاه آکسفورد تنها ۵۰ درصد احتمال موفقیت دارد زیرا میزان انتقال ویروس در انگلیس رو به کاهش است و همین موضوع منجر شده تا دانشگاه آکسفورد خواستار آلوده شدن داوطلبان انسانی شود.

دولت  انگلیس برای  تولید صد میلیون دوز واکسن با دانشگاه آکسفورد به توافق رسیده بود و  قرار بر این بود که تا ماه سپتامبر یک سوم از این میزان آماده شود، اما آدریان هیل باور دارد کاهش ویروس در انگلیس اثبات موفقیت آمیز بودن واکسن آزمایشی را با مشکل مواجه می‌کند.


استاد پیشرو این پروژه نیز هشدار داده است که آزمایش واکسن کروناویروس دانشگاه آکسفورد تنها ۵۰ درصد احتمال موفقیت دارد.

این نگرانی توسط محققان امپریال کالج لندن نیز ابراز شده است  و این درحالیست که همین چند روز پیش، شرکت AstraZeneca اعلام کرد که توانایی ایجاد یک هزار میلیون دوز از واکسن نویدبخش دانشگاه انگلیس را دارد.

ممکن است دانشگاه مذکور در ماه ژوئیه در یک برنامه آزمایشی در مقیاس بزرگ با شرکت مدرنا برای تهیه واکسن ویروس کرونا همکاری کند.

فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: