آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۲۷۰۲
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
در پی طرح شایعاتی مبنی بر دست‌ساخت بودن ویروس کرونا توسط چین، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که گروهی از متخصصان برای تحقیق درباره منشأ شیوع ویروس کرونا به چین می‌روند.
به گزارش پایگاه 598، تدروس ادهانوم، رئیس سازمان بهداشت جهانی، درحالی این خبر را اعلام کرده است که آمریکا ادعا دارد، کرونا از آزمایشگاهی در چین منتشر شده، اما تاکنون سندی در این باره منتشر نکرده است و همچنین چین ادعای آمریکا را بشدت رد کرده است.

ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. بسیاری از کشور‌های جهان برای مقابله با این ویروس محدودیت‌های گسترده‌ای را اعمال کردند.

شیوع این ویروس تأثیرات منفی زیادی بر بازار‌های جهانی و اقتصاد کشور‌ها گذاشته است. بیش از ۱۰ میلیون و ۳۰۸ هزار نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند که از میان آن‌ها بیش از ۵۰۵ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا، برزیل، ایتالیا، انگلیس، پاکستان، عربستان، روسیه، اسپانیا و پرو از جمله کشور‌هایی هستند که بیشترین آمار ابتلا و جان‌باختگان را دارند.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: