آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۵۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
زن سیاه‌پوست حامی اسرائیل؛
"کامالا هریس" که زمانی به عنوان اولین آفریقایی_آمریکایی‌تبار دادستان کل کالیفرنیا بود، و اکنون دومین سناتور آفریقایی الاصل مجلس سنا به شمار می رود با انتخاب جوبایدن، در صورت پیروزی در انتخابات لقب نخستین آفریقایی‌الاصل را یدک خواهد کشید که به معاونت ریاست جمهوری در آمریکا رسیده است.
به گزارش پایگاه 598-علیرضا فقیهی‌راد؛ "کامالا هریس" که زمانی به عنوان اولین آفریقایی_آمریکایی‌تبار دادستان کل کالیفرنیا بود، و اکنون دومین سناتور آفریقایی الاصل مجلس سنا به شمار می رود با انتخاب جوبایدن، در صورت پیروزی در انتخابات لقب نخستین آفریقایی‌الاصل را یدک خواهد کشید که به معاونت ریاست جمهوری در آمریکا رسیده است.

با توجه به اعتراضات اخیر ضدنژادپرستی در آمریکا انتخاب یک سیاه پوست به معاونت رئیس جمهوری در برابر نگاه های نژادپرستانه ترامپ قابل اهمیت است.

از طرفی سومین زنی است که در تاریخ آمریکا معاون رئیس جمهور می شود که در راستای وعده ی باید مبنی بر انتخاب یک زن در جایگاه معاون رئیس جمهور و جلب آراء ارزیابی می شود.

کامالا هریس از اولین نامزدهای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا بود که در همان رقابت های مقدماتی، به نفع جوبایدن کناره گیری کرد. هریس یکی از حامیان و طرفداران رژیم_صهیونیستی است که روابط بسیار نزدیکی با لابی ایپک (کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل) دارد و از سخنرانان کنفراس سالانه لابی آیپک بوده است.

هریس در سخنرانی نشست سال ۲۰۱۷ آیپک گفته بود: من وقتی در منطقه بِی (Bay) بزرگ می‌شدم با افتخار یادم می‌آید که ما به موسسات و خیریه‌های ملی یهودی برای کاشتن درخت برای اسرائیل کمک مالی می‌کردیم. سال‌ها بعد که من برای اولین بار اسرائیل را دیدم، میوه‌‎های آن تلاش و نبوغ اسرائیل را دیدم و مشاهده کردم که واقعا چطور یک بیابان شکوفا شد.

کامالا هریس دموکرات در مجلس سنا از عملکرد دولت اوباما بابت اهمال در ماجرای صدور قطعنامه شورای امنیت در انتقاد به سیاست شهرک سازی رژیم صهیونیستی انتقادات تندی کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: