آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۵۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
با توجه به انقضای حمایت‌های کرونایی دولت فدرال از مستاجران و افراد بیکار در آمریکا، موجی از اخراج از خانه‌ها به دلیل ناتوانی مستاجران از پرداخت اجاره آغاز شده که انتظار می‌رود به سرتاسر این کشور گسترش یابد.
به گزارش پایگاه 598، موجی از تخلیه منازل مسکونی در سراسر آمریکا در حال رخ دادن است و ده‌ها میلیون نفر با چشم‌انداز اخراج از خانه‌هایشان با توجه به انقضای حمایت‌های دولت فدارل روبرو هستند.

تاکنون حمایت دولت و گرفتن مهلت تخلیه و همچنین دریافت ۶۰۰ دلار در هفته به دلیل بیکاری باعث شده بود بسیاری از آمریکایی‌ها از بی‌خانمان شدن در نتیجه بحران اقتصادی ناشی از همه‌گیری کرونا مصون بمانند.

اما این حمایت‌ها پایان ماه ژوئیه (ماه قبل) منقضی شد و موجی از تخلیه‌ها در سراسر آمریکا را به دنبال داشته است. این در حالی است که مذاکرات سران دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا درباره بسته کمکی جدید به بن بست رسیده و اقدامات موقتی دونالد ترامپ هم در مسیر نامشخصی قرار دارد.

تصویری که در فضای مجازی بسیار دست به دست شد، لوازم یک خانواده ۶ نفره را که روی هم کنار جاده انباشته شده بود نشان می‌داد که از خانه‌شان در نیو اورلئان بیرون رانده شده بودند، زیرا توانایی پرداخت اجاره را نداشتند.

طبق برآورد موسسه «آسپن»، یک اتاق فکر در آمریکا، دست‌کم ۳۰ میلیون نفر از ۱۱۰ میلیون آمریکایی که در خانه‌های اجاره‌ای زندگی می‌کنند تا پایان سپتامبر در خطر اخراج از خانه‌هایشان قرار دارند.

این موسسه هشدار داد بحران «کووید-۱۹» باعث آسیب بلندمدت به خانواده‌ها و افراد اجاره‌نشین می‌شود و همچنین در بازار مسکن ارزان قیمت اختلال ایجاد خواهد کرد و جوامع در سرتاسر آمریکا را بی‌ثبات می‌کند. «دایان ینتل» رئیس ائتلاف ملی مسکن کم‌درآمد به رادیو ملی آمریکا گفت: میلیون‌ها مستاجر وجود دارد که شب‌ها نمی‌توانند بخوابند زیرا نمی‌دانند اگر بی‌خانمان شوند، چه باید بکنند.

به گزارش روزنامه انگلیسی «گاردین»، انتظار می‌رود این فاجعه تازۀ ناشی از همه‌گیری به چهار گوشه آمریکا برسد. تحقیق انجام شده توسط «یوسی‌ال‌ای» نشان داد ۱۲۰ هزار خانواده در شهرستان لس آنجلس از جمله حدود ۱۸۴ هزار کودک در صورت ادامه این تخلیه‌های اجباری بی‌خانمان خواهند شد.

در همین حال، در کارولینای جنوبی ۵۲ درصد مستاجران توانایی پرداخت اجاره خود را ندارند و احتمال این وجود دارد که تا پایان سال میلادی جاری ۱۸۵ هزار نفر مجبور به تخلیه شوند.

بنابر این گزارش، گرچه رئیس‌جمهور آمریکا شنبه گذشته دستوری اجرایی را برای رسیدگی به این مسئله امضا کرد. اما این دستور مهلت مستاجرها را بیشتر نمی‌کند و همچنین کمک اجاره‌ای به مستاجران ارائه نمی‌دهد و تنها به آژانس‌های فدرال مثل وزارت مسکن و شهرسازی آمریکا دستور می‌دهد گزینه‌های حمایت از مستاجران را بررسی کنند. افراد فعال در حوزه مسکن این اقدام را ژستی بدون کارآیی خواندند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: