آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۶۷۱۲
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۶
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه برخی دروس به صورت حضوری تدریس می‌شود، گفت: نحوه حضور دانش‌آموزان توسط شورای مدرسه مدیریت می‌شود.
به گزارش پایگاه 598، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره بازگشایی مدارس از روز شنبه اظهار کرد: در شورای مدرسه نماینده اولیا و مدیر تصمیم‌گیری می‌کند و از آنجایی که آموزش و پرورش بنا را بر حضور دانش‌آموزان گذاشته این شورا اختیار دارد نحوه حضور دانش‌آموزان را در مدرسه مدیریت کند.

وی افزود: اگر شورای مدرسه تشخیص داد تعداد دانش‌آموزان نسبت به فضای کلاس درس بیشتر است آنها را به گروه‌های مختلف تقسیم کرده و برای آموزش به مدرسه می آورد مثلاً اگر کلاس درسی 20 دانش‌آموز دارد شورای مدرسه آنها را به دو گروه 10 نفره تقسیم می‌کند. مدیران گروه‌بندی دانش‌آموزان را انجام می‌دهند. یک یا دو روز از سال تحصیلی که بگذرد نحوه حضور در مدارس برای دانش‌آموزان مشخص خواهد شد.

خانواده‌ها نکات بهداشتی و استفاده از ماسک را به فرزندشان گوشزد کنند
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره نظارت بر رفتار دانش‌آموزان به ویژه دبستانی‌ها در زنگ تفریح متذکر شد: دانش آموزان در کلاس درس توسط معلم دائم رصد می‌شوند، زنگ تفریح مانند گذشته نیست و  محدود شده است، هر کلاس به تنهایی در حیاط مدرسه حضور دارد که مربی بهداشت و معاون آموزشی مدرسه دانش‌آموزان را نظارت می‌کنند تا نکات بهداشتی را رعایت کنند از سوی دیگر باید خود مراقبتی را به دانش‌آموزان آموزش دهیم و در این میان کمک اولیا بسیار موثر است یعنی توضیحاتی که به دانش‌آموز می‌دهند و استفاده از ماسک در مدرسه را تاکید می‌کنند در سلامت آنها تاثیرگذار خواهد بود.

ضدعفونی مدارس با کمک نهادهای خارج از آموزش و پرورش
فولادوند درباره ضدعفونی کردن مدارس عنوان کرد: کارهای اولیه انجام شده است و به کمک برخی از نهادها و مجموعه‌های خارج از آموزش و پرورش این کار را انجام می‌دهیم. مواد مورد نیاز در مدارس آماده است و نیروهای ما درباره نحوه ضدعفونی مکان‌هایی که باید در ضدعفونی آنها دقت بیشتری شود آموزش دیده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره نظارت بر سرویس مدارس گفت: پروتکل بهداشتی سرویس مدارس مجزا است مثلاً در ماشین‌های مینی بوس و ون 50 درصد ظرفیت باید دانشآموز سوار کنند و مسئولیت این کار با فرمانداری‌هاست و آموزش به تناسب نیاز به راننده‌ها داده شده است و نسبتا آمادگی کامل دارند.

برخی دروس حضوری تدریس می شوند
وی درباره نحوه حضور معلمان دوره متوسطه دوم در مدارس بیان کرد: مدیر تعیین می‌کند چه درس‌هایی باید حضوری ارائه شود و چه درس‌هایی از طریق مجازی تدریس می‌شود و نحوه حضور دانش‌آموزان و معلمان متناسب با آن تعیین می‌شود؛ البته کار مدیران خیلی سخت شده است و معاونان آموزشی آموزشی و پرورشی باید همراه با مدیر راهبری مدرسه را انجام دهند.

اگر دانش آموز علائم سرماخوردگی یا کرونا داشت به مدرسه نیاید
فولادوند با اشاره به اینکه در بازدیدها از مدارس نحوه اجرای برنامه مدون و تعیین شده توسط شورای مدرسه را ارزیابی می‌کنیم، گفت: خانواده‌ها اگر علائم کرونا و سرماخوردگی را در دانش آموزان مشاهده کردند باید از ورود به مدرسه ممانعت کنند.

دانش آموز به تناسب وضعیت مدرسه دو یا سه روز حضور‌ می‌یابد
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: بنا بر حضور دانش‌آموزان در مدارس است اما مدیریت این حضور انعطاف پذیر است و دانش آموز به تناسب نوع و وضعیت مدرسه ممکن است دو یا سه روز در هفته در مدرسه حاضر شود.

فولادوند به رصد شدن سلامت کامل کادر آموزشی نیز اشاره کرد و درباره بازگشایی مدارس به صورت موقت افزود: در کشورهای دنیا کلاس‌های آموزشی دایر شده است ما انتهای کرونا را نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم لذا باید خود را برای مقابله با این بیماری آماده و شرایط را مدیریت کنیم لذا آموزش و پرورش معتقد است این موضوع باید مدیریت شود و اصل بر حضور و ارتباط بین دانش‌آموز و مدرسه است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: