آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۶۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
پلیس آمریکا روز گذشته و در جریان تظاهرات مردم پورتلند علیه نژادپرستی سیستماتیک، 27 نفر را بازدشت کرد.
به گزارش پایگاه 598، پلیس شهر پورتلند در ایالت اورگن روز شنبه خبر داد که در جریان تظاهرات روز گذشته در این شهر 27 نفر بازداشت شده‌اند.

پلیس اعلام کرد که تظاهرات کنندگان به سوی ساختمان پلیس پورتلند در حال حرکت بودند که اقدام به مقابله با آنها کرده است.

پلیس این شهر در بیانیه‌ای خبر داد که ساختمان پلیس پیشتر هدف طعمه‌های آتش قرار گرفته بود و مقابله با معترضان با هدف جلوگیری از وقوع حادثه مشابه بوده است.

مقامات این شهر مدعی شده‌اند که معترضان زیادی، به هشدارها درباره عدم تجمع در ساعت 11:35 شب گوش فرا نداده و اقدام به پرتاب اشیایی نظیر سنگ، بطری‌های پر نوشابه و آب کردند.

شهر پورتلند چند هفته است که همچنان یکی از مراکز اعتراضات و تظاهرات در آمریکا علیه نژادپرستی سیستماتیک و خشونت پلیس باقی مانده است.

تظاهرات که پس از کشته شدن «جورج فلوید» توسط پلیس مینیاپولیس در ماه مه اتفاق افتاد تا 100 روز در پورتلند ادامه داشته است. تیراندازی مستقیم پلیس به «جیکوب بلیک» در شهر کنوشا در ویسکانسین که به فلج شدن وی منجر شده نیز آتش اعتراضات در پورتلند را شعله‌ور تر کرده است.

 

این در حالی است که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهار‌شنبه با انتشار پیامی در توئیتر تلویحاً خواستار اعزام نیرو‌ی فدرال به شهر پورتلند در ایالت اورگن شد تا اعتراضات این شهر را سرکوب کند. 

ترامپ در این پیام گفت اگر «کیت براون»، فرماندار ایالت اورگن از دولت فدرال درخواست کمک کند، اعتراضات شهر پورتلند پایان خواهند یافت. (جزئیات بیشتر)نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: