نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی: اینستاگرام: https://www.instagram.com/hashtag_598                                  ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir              
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۹۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۹
رییس جمهور تصریح کرد: اگر ما برای ماسک جریمه می‌گذاریم مردم باید بداند که این کار برای کمک به آنان است ،نه اینکه ما برای پول مردم کیسه دوخته باشیم
به گزارش پایگاه 598، رییس جمهور تصریح کرد:اگر ما برای ماسک جریمه می‌گذاریم مردم باید بداند که این کار برای کمک به آنان است ،نه اینکه ما برای پول مردم کیسه دوخته باشیم

سخنرانی حجت الاسلام حسن روحانی در جلسه با وزیر و معاونین وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و روسای دانشگاه های علوم پزشکی در خصوص بیماری کرونا با بیان اینکه با ادبیات واحد با مردم سخن بگوییم، اظهار کرد: هم باید مردم را آگاه کنیم و هم در عین حال آنان نترسانیم. ترساندن از سویی منجر به عدم همراهی می‌شود چرا که با گذشت زمان عادی تلقی می‌شود. مردم اگر با ما همراه نشوند ما موفق نمی‌شویم.

وی افزود: اگر ما برای ماسک جریمه می‌گذاریم مردم باید بداند که این کار برای کمک به آنان است ،نه اینکه ما برای پول مردم کیسه دوخته باشیم. اصلاً چنین چیزی نیست.

رییس جمهور ادامه داد: کار اصلی ما در شرایط فعلی تغییر سبک زندگی است. هر درمان و راه‌حل دیگر پیشروی ما باشد ممکن است که به جای خود موثر باشد اما اساس مساله، تغییر سبک زندگی است یعنی همه باید باور کنیم شرایط سال ۹۹ و سال ۱۴۰۰ با شرایط سال‌های پیش متفاوت است.

روحانی با تاکید بر اینکه مبنا باید بر این باشد تا دو سال دیگر با این مشکل مواجه هستیم، گفت: اینکه بخواهیم عروسی بگیریم باید سبک قبلی را کنار بگذاریم. اگر با سبک قبل بخواهیم مجلس شادمانی بگیریم، شدنی نیست. همه باید بپذیریم و قبول کنیم. نمی‌شود در سالن جمع شویم. سبک و سیاق قبلی در حسینیه و مسجد برای عزاداری ممکن نیست. شرایط مسافرت و رفت‌وآمد نیز با گذشته متفاوت است.

وی ادامه داد: ما تا جایی که ممکن است باید از خدمات الکترونیکی استفاده کنیم و هر دستگاه دولتی باید خدماتش را الکترونیکی و غیرحضوری ارائه کند. پیش از این هم گفته‌ایم اگر اداره‌ای فردی را حضوری احضار کند، جریمه خواهد شد و ممکن است با انفصال از خدمت تا چند ماه روبه‌رو شود.

روحانی با بیان اینکه شرایط امروز کشور با گذشته متفاوت است و مردم باید در این زمینه قانع شوند، اظهار کرد: ما پیشرفت خوبی در کشور در حوزه پزشکی و درمان، دارو و ساخت تجهیزات داشته‌ایم و مقالات متخصصان ایرانی در دنیا مطرح‌اند و بخش پزشکی ما در دنیا حرفی برای گفتن دارد.

رییس جمهوری با بیان اینکه قرار گرفتن دین و علم در کنار هم از نقاط قوت کشور در مبارزه با شیوع کرونا است یادآور شد: دین و علم در موضوع مبارزه با کرونا کنار هم قرار گرفتند و از هم فاصله نگرفتند. مراجع تقلید و رهبری به ستاد ملی کرونا کمک کردند که اگر چنین نبود مشکلات بیشتر می‌شد و همین یک صدا بودن در این کشور مساله مهمی است.

وی با اشاره به اینکه پزشکان با لحن واحدی با مردم صحبت نمی‌کنند گفت: از آنان خواهش می‌کنم با ادبیات واحد با مردم صحبت کنیم و نگاه‌ها و لحن‌ها را به هم نزدیک کنیم. ادبیات مورد استفاده برای هشدار به مردم درباره بیماری باید از یک منشاء واحد سرچشمه بگیرد و هشدارها را با تعبیرات مختلف برای مردم باید بیان کنیم. مهم آن است که مردم برای همراهی با سیاست‌های ستاد ملی کرونا قانع شوند.

روحانی گفت: ما می‌خواهیم همه مردم توجه کنند و بپذیرند که شرایط امروز کشور ما با دیروز متفاوت است و این شرایط ممکن است ماهها پیش روی ادامه داشته باشد. رییس جمهوری تاکید کرد: اگر هم کسی مبتلا شد همه تلاش ما باید این باشد که به بستری شدن بیمارستان منجر نشود زیرا خود بیمارستان می‌تواند باعث گرفتاری بیشتر بیمار شود.


برچسب ها: روحانی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: