خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۳۳۰۳
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
اتحادیه اروپا اعلام کرد که رهبر مخالفان در ونزوئلا را دیگر به رسمیت نمی شناسد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از یورونیوز، اتحادیه اروپا دوشنبه اعلام کرد که دیگر خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا برسمیت نمی شناسد اما همچنان این رهبر مخالفان را «طرف ممتاز گفتگو با اتحادیه» می شمارد.

به دنبال انتخاب مجددِ، به ادعای بسیاری از دولت های اروپایی و ایالات متحده، «بحث برانگیز» نیکلاس مادورو در مقام رئیس جمهوری در سال ۲۰۱۸، خوان گوایدو، رئیس وقت پارلمان ونزوئلا ادعا کرد که او رئیس جمهوری موقت ونزوئلاست.

ایالات متحده  آمریکا و انگلیس از آن زمان تا امروز تنها خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت می شناسند.

جایگاه «رئیس جمهوری موقت» به گوایدو در دو سال گذشته این فرصت را داد تا به منابع مالی مصادره شده دولت ونزوئلا از سوی کشورهای اروپایی و آمریکا دسترسی داشته باشد تا آن را برای جنبش مخالفان دولت ونزوئلا خرج کند.

۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در بیانیه ای مشترک روز دوشنبه تاکید کردند که همچنان خوان گوایدو را به عنوان عضوی مهم از جنبش مخالفان و دموکراسی خواهان ونزوئلا به رسمیت می شناسند.

تصمیم اتحادیه اروپا در حالی ست که هفته گذشته پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه ای خواست تا همچنان اروپا، گوایدو را به عنوان «رهبر ونزوئلا» به رسمیت بشناسد. خوان گوایدو در پیامی به پارلمان اروپا با تاکید بر تقلبی و جعلی بودن نتیجه انتخابات پارلمانی ماه دسامبر از تصمیم نمایندگان پارلمان اروپا تشکرکرده بود.

برچسب ها: اتحادیه اروپا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: