خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۴۳۷۶
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد:
«یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن گفت: «مواضع و اماکن حساس در ریاض پایتخت دشمن، با یک موشک بالستیک از نوع "ذوالفقار" و ۹ فروند پهپاد "صماد ۳" هدف قرار گرفت. شش فروند پهپاد "قاصف k۲" نیز مواضع نظامی در مناطق اب‌ها و خمیس مشیط را هدف قرار دادند که به فضل خدا به دقت اصابت کرد.»
به گزارش سرویس بین الملل پایگاه 598، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن امروز (یکشنبه) در یک کنفرانس خبری، به بیان جزئیات عملیات گسترده روز گذشته (شنبه) در خاک عربستان سعودی پرداخت.

به نوشته وبگاه شبکه المسیره، او گفت که این عملیات با نام «توازن الردع الخامسة» (موازنه پاسخگویی پنجم) با پهپاد و موشک بالستیک به طور مشترک انجام گرفت.

یحیی سریع افزود: «مواضع و اماکن حساس در ریاض پایتخت دشمن، با یک موشک بالستیک از نوع "ذوالفقار" و ۹ فروند پهپاد "صماد ۳" هدف قرار گرفت. شش فروند پهپاد "قاصف k۲" نیز مواضع نظامی در مناطق اب‌ها و خمیس مشیط را هدف قرار دادند که به فضل خدا به دقت اصابت کرد.»

او با بیان اینکه، عملیات «توازن الردع الخامسة» از شامگاه شنبه تا صبح امروز به طول انجامیده است، تأکید کرد: «تا زمانی که حملات و محاصره بر کشورمان ادامه دارد، عملیات‌های ما نیز ادامه خواهد داشت و بیش از پیش گسترده خواهد بود.»

یحیی سریع، از ساکنان عربستان سعودی خواست تا از تمامی مواضع و اماکن و فرودگاه‌های نظامی خود را دور نگه دارند.

ائتلاف سعودی شب گذشته مدعی انهدام یک فروند موشک بالستیک ارتش یمن بر فراز شهر ریاض شد و کاربران توییتر نیز از شنیده شدن صدای انفجار در شهر ریاض خبر دادند. ویدئو‌هایی نیز بین کاربران دست به دست شد که فعال شدن سامانه‌های موشکی ساخت آمریکا (پاتریوت) را نشان می‌داد.

پس از این حمله، فعالیت فرودگاه‌های شهر‌های ریاض (مرکز) و جده (غرب) و تمامی پرواز هواپیما‌ها بر فراز آسمان عربستان متوقف شد.

اما در مقابل نیز ائتلاف سعودی بامداد امروز در یک حمله پهپادی به یک منزل مسکونی در شهر الحدیده در غرب یمن، پنج تن از اعضای یک خانواده از جمله یک کودک را به شهادت رساند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: