آخرین اخبار
کد خبر: ۱۳۵۸۷۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۳
رییس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان تهران گفت: اسامی 312 دواطلب تائید صلاحیت شده در هیات نظارت که صلاحیتشان در هیات‌های اجرایی رد شده بود، امروز به فرمانداری‌ها اعلام شد.

حسین طلا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: امروز نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای شهری که صلاحیتشان در هیات‌های اجرایی تائید نشده بود اما در هیات عالی نظارت استان تهران تائید شد به 16 فرمانداری شهرستان استان تهران اعلام شد.

وی با ارائه آماری از میزان ثبت‌نام و تائید و رد شدگان شورای اسلامی شهر و روستا در استان تهران گفت: از مجموع 4539 داوطلب کرسی‌های شورای شهر و روستا در استان تهران، صلاحیت 644 نفر در هیات‌های اجرایی رد شد که از این تعداد 600 نفر به هیات عالی نظارت شکایت کردند؛ هیات نظارت از این 600 نفر ، صلاحیت 312 داوطلب را تائید و 283 نفر را رد کرد؛ صلاحیت پنج نفر باقیمانده نیز به دلیل درخواست زمان برای ارائه مدارک بیشتر تا فردا تعیین تکلیف می‌شود.

طلا همچنین در مورد تعداد تائیدصلاحیت‌شدگان در شهر تهران نیز گفت: در شهر تهران 1960 نفر ثبت‌نام کردند که صلاحیت 210 نفر در هیات‌های اجرایی تائید نشد، از این تعداد 200 نفر به هیات عالی نظارت اعتراض کردند؛ هیات نظارت از این 200 نفر، صلاحیت 89 کاندیدا را تائید و 106 نفر را رد کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: تاکنون در شهر تهران 1609 نفر صلاحیتشان برای حضور در رقابت های انتخاباتی شوراها تائید شده است. این آمار با احتساب 1520 داوطلبی که صلاحیتشان در هیات‌های اجرایی و هیات نظارت تائید شده بود و همچنین تائید صلاحیت 89 کاندیدایی که در صلاحیتشان در هیات‌های اجرایی رد ولی در هیات نظارت تائید شد، محاسبه شده است.

طلا در ادامه در مورد زمان رسیدگی به اعتراضات این دسته از داوطلبانی که مجددا در این مرحله صلاحیتشان رد شده است، گفت: داوطلبانی که صلاحیتشان در هیات‌های اجرایی و هیات نظارت تهران رد شده است، از زمان ابلاغ به مدت دو روز یعنی تا فردا (شنبه) می‌توانند اعتراض خود را به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات واقع در خیابان استاد نجات اللهی، خیابان ورشو، پلاک 9 ارائه کنند.

وی همچنین درباره وضعیت بررسی صلاحیت کاندیداهایی که با وجود تائید صلاحیت در هیات‌های اجرایی، در هیات نظارت رد شده است، اظهار کرد: هیات عالی نظارت استان تهران از فردا کار بررسی صلاحیت داوطلبانی که صلاحیتشان در هیات های اجرایی تائید شده بود اما در هیات نظارت شهرستان رد شده بود را آغاز می‌کند، این داوطلبان در چهار روز گذشته اعتراضات خود را اعلام کرده بودند.

به گفته طلا، نتایج این بررسی‌ها نیز نهایتا تا 12 خرداد به فرمانداری‌های مربوطه اعلام می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: