به دنبال افزایش رویارویی دیپلماتیک ایران و ترکیه:
تلاش ترکیه برای کسب آبروی مجدد در ایران
روند نزولی دیپلماسی ترکیه در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران سبب موج تازه ای از فعالیت های سفیر ترکیه در ایران برای کسب مجدد آبروی از دست رفته اش شده که در همین راستا سفیر ترکیه فعالیت هایی را آغاز نموده است. بنابر اخبار رسیده هفته گذشته سفیر ترکیه به حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب قم با یکی از مسئولان گفتگویی داشته است که اطلاع دقیقی از جزئیات این دیدار وجود نداشته. به دنبال دیدار هفته گذشته سفیر ترکیه در قم، سه شنبه این هفته نیز شاهد دیدار سفیر ترکیه با آیت الله صافی گلپایگانی بودیدم دیداری که بدون حضور خبرنگاران برگزار گردید.
کد خبر: ۲۷۹۷۷
تاريخ: ۰۳ آذر ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۲
به گزارش پایگاه 598؛ در پی مواضع متناقض دولت ترکیه در قبال کشور های منطقه و استکبار جهانی و همچنین ایجاد فضای دیپلماسی ابهام آلود از طرف دولت ترکیه با مواضع جمهوری اسلامی ایران، روابط دیپلماتیک دو کشور را با مشکلات بیشتری روبه رو می کند.

استقرار سپر موشکی ناتو در ترکیه را می توان از علل دیگر نقش آفرینی ترکیه در منطقه امنیت کشور های همسایه و بخصوص جمهوری اسلامی ایران نام برد که به نظر بسیاری از کارشناسان عرصه بین الملل ارائه مدل حکومتی سکولار ترکیه به نهضت های منطقه حیله دیگر آمریکا برای انحراف در نهضت های منطقه و بیداری اسلامی در کشور های عرب می باشد.

ارائه نسخه بدلی نهضت های اسلامی توسط ترکیه عاملی بود که علاوه بر سیاسیون و برخی از مقامات ایران، اعتراض حوزه های علمیه قم را نیز برانگیخت و مراجع و فضلای بسیاری در این خصوص به بیان هشدارهایی از خطر فعالیت های ترکیه در منطقه پرداختند.روند نزولی دیپلماسی ترکیه در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران سبب موج تازه ای از فعالیت های سفیر ترکیه در ایران برای کسب مجدد آبروی از دست رفته اش شده که در همین راستا سفیر ترکیه فعالیت هایی را آغاز نموده است.

بنابر اخبار رسیده هفته گذشته سفیر ترکیه به حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب واقع در قم با یکی از مسئولان گفتگویی داشته است که اطلاع دقیقی از جزئیات این دیدار وجود نداشته.

به دنبال دیدار هفته گذشته سفیر ترکیه در قم، سه شنبه این هفته نیز شاهد دیدار سفیر ترکیه با آیت الله صافی گلپایگانی بودیدم دیداری که بدون حضور خبرنگاران برگزار گردید.

همچنین سفیر ترکیه دیدار های جداگانه ای را با برخی از سیاسیون داخلی نیز در تهران داشته  که این خود نشان از تلاش ترکیه برای کسب آبروی از دست رفته اش می باشد که در نوع خود قابل تامل بوده.

لازم به ذکر است که از چندی پیش اطلاح طلبان و سکولار های داخلی نیز در روزنامه و هفته نامه های خود اقدام به شروع حمایت از سیاست های ترکیه در قبال آشوب های سوریه و کشتار مردم بحرین نموده اند.