اولتیماتوم دادگاه پاکستان درباره فاجعه منا
دادگاه پاکستان از دولت خواست طی 3 روز آینده گزارش خود را درباره فاجعه منا ارائه و آمار واقعی قربانیان این فاجعه مشخص کند و اعلام کرد که در غیر این صورت اعضای سفارت پاکستان در عربستان محاکمه خواهند شد.
کد خبر: ۳۴۴۲۲۹
تاريخ: ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۱
به گزارش پایگاه 598، دادگاه پاکستان از دولت خواست طی 3 روز آینده گزارش خود را درباره فاجعه منا ارائه و آمار واقعی قربانیان این فاجعه مشخص کند.

این دادگاه اعلام کرد: طبق مدارک معتبری که از سفارت پاکستان در عربستان به دست آمده تعداد واقعی حجاج جان باخته در فاجعه منا تقریبا 300 نفر است در حالی که این واقعیت کتمان می‌شود.

دادگاه پاکستان اعلام کرد: تعداد زیادی از حجاج پاکستانی سردرگم هستند، خانواده قربانیان و زخمی‌های فاجعه منا اطلاعی از عزیزان خود ندارند، بنابراین دولت باید به این امور سر و سامان دهد و درباره وضعیت اتباع خود در عربستان پاسخگو باشد.

دادگاه پاکستان از دولت خواست درباره اقدام برای رسیدگی به امور آسیب دیدگان فاجعه منا توضیح دهد.

طبق دستور دادگاه اگر به امور آسیب دیدگان فاجعه منا رسیدگی و آمار واقعی جان باختگان مشخص نشود، اعضای سفارت پاکستان در عربستان محاکمه خواهند شد.

در این زمینه نماینده دولت پاکستان از دادگاه خواسته برای مشخص شدن جزئیات فاجعه منا مهلت بیشتری داده شود.

برخی رسانه‌ها تعداد واقعی قربانیان پاکستانی فاجعه منا را 300 نفر اعلام کرده‌اند.

دولت پاکستان تاکنون هیچ گونه واکنش اعتراضی به دولت عربستان در خصوص فاجعه منا نشان نداده و اعلام کرده که به هر آنچه دولت عربستان در این زمینه اعلام و اطلاع رسانی کند، اطمینان دارد.

همچنین دولت پاکستان در خصوص فاجعه منا به رسانه‌های این کشور هشدار داده‌ که باید در این زمینه سکوت کنند.