حمله و هجمه سازماندهی شده به نقد فرهنگی 598:
خط قرمزی به نام نقد عملکرد نهاد کتابخانه های کشور/ از تهدید به هک سایت تا لشکرکشی کامنتی با چاشنی توهین
انتظار می رفت که انتشار این یادداشت که با هدف نقد عملکرد این نهاد فرهنگی نسبت به رسالت اصلی نهاد کتابخانه های عمومی کشور که همان بستر سازی برای دسترسی سریع و آسان هموطنان به کتاب و ارتقای مطالعه مفید در کشور می باشد، مورد توجه مسئولان مربوطه قرار گیرد که متاسفانه مجددا عده ای با استفاده ابزاری از نام کارکنان پرتلاش و مظلوم این نهاد فرهنگی به حاشیه سازی در این خصوص پرداختند.
کد خبر: ۳۸۲۰۸۶
تاريخ: ۰۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۵
به گزارش پایگاه 598، انتشار یادداشت انتقادی سرویس فرهنگی پایگاه 598 نسبت به عملکرد چند ساله اخیر نهاد کتابخانه های عمومی کشور و بخصوص رویکرد علیرضا مختارپور دبیرکل فعلی این نهاد، با واکنش های عجیب و سازماندهی شده ای از سوی کاربرانی به نام "کارکنان و کتابداران" روبرو گردید.

انتظار می رفت که انتشار این یادداشت که با هدف نقد عملکرد این نهاد فرهنگی نسبت به رسالت اصلی نهاد کتابخانه های عمومی کشور که همان ارتقای سطح فرهنگ عمومی کشور از طریق بستر سازی برای دسترسی سریع و آسان هموطنان به کتاب و ارتقای مطالعه مفید در کشور می باشد، مورد توجه مسئولان مربوطه قرار گیرد که متاسفانه مجددا عده ای با استفاده ابزاری از نام کارکنان پرتلاش و مظلوم این نهاد فرهنگی به حاشیه سازی در این خصوص پرداختند.بعد از انتشار مطلب مذکور، هجمه سازماندهی شده ای از سوی افرادی به نام کتابدار به راه افتاد که از طریق تماس های مکرر تلفنی، کامنت های پر تعداد به تعریف و تمجید از مدیرکل فعلی این نهاد و در بسیاری از موارد تهدید و توهین به تحریریه پایگاه 598 می پرداختند.

دستور هجمه و حمله کامنتی برای نخستین بار در کانال کتابداران و کارکنان این نهاد منتشر گردید که پس از آن پایگاه تخصصی کتابداران در مطلبی سبک سعی به تخریب پایگاه 598 نمود.

اما کار به همین جا ختم نشد و از سوی افراد معلوم الحال پیام هایی در شبکه های اجتماعی مبنی بر تحریک به هک نمودن سایت 598 منتشر گردید که حکایت از اوج بی اخلاقی افراد پشت پرده این جریان دارد.


(تحریک به هک نمودن سایت 598)


این رفتار غیراخلاقی و هجمه سازمان دهی شده در حالی است که در پاراگراف نخست مطلب فوق الذکر از کم‌توجهی مدیریت قبلی نهاد به جایگاه صنفی و مطالبات اداری قشر کتابدار به عنوان یکی از ویژگی های منفی آن دوران یاد شده است.