هفته بیست و دوم لیگ برتر؛
پرسپولیس از سپاهان و «پنجاه» عبور کرد/ پانزدهمین برد فصل سرخ‌ها
شاگردان برانکو ایوانکوویچ که هفته هاست صدرنشین لیگ برتر هستند در هفته بیست و دوم برابر سپاهان به برتری رسیدند تا یک گام دیگر برای قهرمانی زودهنگام را بردارند.
کد خبر: ۴۳۷۴۷۴
تاريخ: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۸
به گزارش پایگاه 598، روز دوم از هفته بیست و دوم رقابتهای لیگ برتر از ساعت ۱۵:۵۰ امروز جمعه با دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی پیگیری شد که این دیدار با برتری ۲ بر صفر سرخپوشان به پایان رسید. علی علیپور(۱۰) و شجاع خلیل زاده(۶۷) برای پرسپولیس گل زدند.

در این بازی که سپاهان نخستین حضور خود با منصور ابراهیم زاده را تجربه می کرد سرخپوشان نیز با چند تغییر نسبت به دیدار گذشته وارد زمین شدند و از همان شروع بازی به دنبال رسیدن به گل بودند.

وحید امیری و فرشاد احمدزاده که در دیدار گذشته حضور نداشتند در این بازی از ابتدا برای سرخپوشان به میدان رفتند و محسن مسلمان روی نیمکت نشست.

پرسپولیس در دقیقه ۱۰ این دیدار روی کار خوب علی علیپور در یک رفت و برگشت به گل رسید. علیپور که بهترین گلزن لیگ هفدهم است ابتدا موقعیت تک به تک را از دست داد اما توپ برگشتی را به زیبایی وارد دروازه حریف کرد.

بعد از این گل سپاهان دقایقی نبض بازی را در اختیار گرفت اما بازهم این سرخپوشان بودند که بهتر عمل کردند و یک بار دیگر می توانستند توسط منشا به گل دوم برسند اما این بازی درحالی که ابتدا دروازه بان را هم جا گذاشته بود نتوانست توپ را از مقابل دستان او دور کند.

در ثانیه های پایانی وقت های اضافه نیمه اول ضربه سر گادوین منشا به تیر دروازه برخورد کرد و در برگشت علی علیپور دروازه خالی را ندید و توپ را به تور کنار زد تا بهترین فرصت برای رسیدن به گل دوم از دست برود.

شروع نیمه دوم هم برای پرسپولیس با یک موقعیت خوب همراه بود و وحید امیری می توانست این تیم را به گل دوم برساند اما ضربه او را دروازه بان سپاهان به کرنر فرستاد. در ادامه سرخپوشان موقعیت های زیادی برای رسیدن به گل دوم داشتند اما در نهایت در دقیقه ۶۷ شجاع خلیل زاده پاس ارسالی فرشاد احمدزاده را با ضربه سر به گل تبدیل کرد.

در دقایق پایانی پرسپولیس به فکر حفظ نتیجه بود و سپاهان حملات بیشتری را روی دروازه میزبان انجام داد اما در نهایت این بازی با همان دو گل به سود سرخپوشان به پایان رسید.

پرسپولیس با این پیروزی که پانزدهمین برد این تیم در لیگ بود ۵۱ امتیازی شد و شانس خود برای رسیدن به عنوان قهرمانی در هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر را افزایش داد.