فتح‌الله‌زاده:
من بودم ۸ میلیارد به تیام می‌دادم!/ با جوجه‌ها مناظره نمی‌کنم
مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت که اگر اکنون این مسئولیت را داشت به تیام ۸ میلیارد تومان می‌داد تا در جمع آبی‌پوشان بماند.
کد خبر: ۴۴۴۴۳۴
تاريخ: ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱
به گزارش پایگاه 598، علی فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با تسنیم، درباره تساوی بدون گل استقلال مقابل پیکان اظهار داشت: دو تا تیم میلی برای بردن نداشتند و فشاری روی دروازه‌ همدیگر نیاورند. استقلال با توجه به اینکه بازیکنانش را از دست داده، طبیعی بود که نتواند بازی همیشگی‌اش را انجام دهد. از وینفرد شفر تشکر می‌کنم که با وجود این شرایط بهانه نیاورد که فلانی و فلانی نیستند، او مردانه تیمش را راهی زمین کرد.

وی در مورد شعارهای هواداران استقلال علیه وزیر ورزش و جوانان و اینکه امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه گفته که این شعارها خط دهی شده بود، گفت: فتحی تجربه تیم‌داری تیم‌های بزرگ را ندارد و طبیعی است اینگونه صحبت کند. البته بدون منظور گفته، اما خط دهی 100 نفر، 200 نفر یا نهایت 5 هزار نفر می‌شود. در ورزشگاه صد هزار نفری 20 هزار نفر نشسته‌اند و همه سکوها شعار می‌دهند و این دیگر خط دهی نیست. آن کسی که به 20 هزار نفر خط داده، می‌تواند رئیس جمهور هم شود، او آدم خطرناکی است و باید سریع پیدایش کنند! بحث این حرف‌ها نیست و خط دهی هم نبوده، اینها احساس پاک هواداری نسبت به تیم‌شان بوده که این گونه واکنش نشان داده‌اند. با این حال هواداران نباید به شخص وزیر ورزش توهین کنند، چون وزیر برای خودش جایگاهی دارد. هواداران می‌توانند از وزیر توضیح بخواهند، نه اینکه توهین کنند.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تصریح کرد: این مسائل زمانی شکل گرفت که دوستان در مقابل این شائبه که وزارت ورزش و شخص وزیر دخالت می‌کند تا استقلال بازیکن نگیرد، سکوت کردند. سکوت مدیریت وقت باعث شد این شائبه‌ها شکل بگیرد. اگر وزارت ورزش دخالت نمی‌کرد، باید مدیران وقت توضیح می‌دادند که ضعف از ما بوده و ارتباطی به وزیر ندارد. ما تذکر دادیم، اما بادمجان دور قاب‌چین‌هایی که اطراف وزیر هستند مصاحبه‌های تند ما را به وزیر نشان دادند و گفتند ببینید فتح‌الله‌زاده چه گفته است، در صورتی که کل مصاحبه را نشان ندادند. وزیر هم وقت ندارد همه مصاحبه را بخواند.

فتح‌الله‌زاده ادامه داد: آینده را بدتر از این می‌بینم و اگر شخص وزیر پا به میدان نگذارد و شائبه‌‌ها را از بین نبرد، با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهیم شد. ما استقلالیم و باید تیم خوبی باشیم، آقایانی که شبانه با هفت هشت بازیکن قرارداد بسته و تایم شبانه درست می‌کردند، باعث شدند که وضعیت به این شکل شود. متأسفانه برخی‌ها هم کانال‌های فیک درست کرده و به من هم ناسزا می‌گویند.

وی با اشاره به بحث طلب آندرانیک تیموریان از استقلال و اینکه برخی‌ها او را مقصر این بدهی می‌دانند، گفت: تعجب می‌کنم برخی‌ها چنین حرفی زده‌اند. امیر رضا خادم در وزارت ورزش اسامی بدهکاران را زد، شفاف‌سازی که تنها برای دوران ما بود و پس از آن ندیدیم. نه دوره بهرام افشارزاده نه دوره رضا افتخاری اسامی بدهکاران را اعلام نکردند، چرا؟ چون فامیل‌شان را گذاشته بودند. گفتند آندو زمان مدیریت من دو میلیارد و 300 میلیون تومان پول گرفته است. اگر شما واقعا طرفداری از تیم خاصی ندارید، چرا به قرارداد سه میلیارد و 500 میلیون تومانی محمدرضا خلعتبری با پرسپولیس نپرداخته‌اید؟ آن زمان آندو همه کاره تیم ملی بود و تیم‌های دیگر با قیمت 6 میلیارد او را می‌خواستند. اگر باز هم به عقب برگردیم و آندو همین شرایط را داشته باشد، باز هم با همین مبلغ با او قرارداد می‌بندم.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در خصوص اینکه ویدویی از او منتشر شده که گفته بود طلب جواد نکونام را پرداخت کرده، اما او هنوز از استقلال طلب دارد، عنوان کرد: نگفتم کل پول نکونام را پرداخت کرده‌ام. چرا به 5 سال گذشته برگشته‌ایم؟ ما اسناد را به سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و وزارت ورزش تحویل دادیم، چرا هنوز دنبال 5 سال گذشته هستند؟ الان مشکل استقلال 5 سال گذشته است؟ بازیکن را در حالی می‌گرفتم که وزارت ورزش به من سه میلیارد تومان پول می‌داد، اما الان 50 میلیارد تومان پول می‌گیرید. این بساط را جمع کنید!

وی یادآور شد: من با نکونام و آندو تسویه حساب کردم، از نکونام نامه گرفتم که 50 درصد طلبش را باید از پولی که فدراسیون فوتبال باید به استقلال می‌داد، بگیرد. اینکه مدیریت ضعیف فدراسیون نتوانسته به تعهدش عمل کند، من مقصر هستم؟ من بدهکار هستم؟ تعهد داده بودم که 50 درصد پول را بدهم که پرداخت کردم. یک نفر بگوید که از این 50 درصد من کمتر داده‌ام، اسنادش را نشان دهد تا پرداخت کنم. می‌خواهند من را خراب کنند، این کارها دسیسه است، اما هواداران هوشیار هستند و به محبوبیت من اضافه می‌شود، چرا؟ چون هوادار فهمید که فتح‌الله‌زاده از جیبش خرج کرد، اما الان کسی جرأت نمی‌کند، این کار را بکند. آقایان بگویند با 50 میلیارد تومان پولی که گرفته‌اند، چه کار کرده‌اند؟

فتح‌الله‌زاده در خصوص شرایط این روزهای استقلال به تسنیم گفت: حتما من مقصر این وضعیت هستم؟ از دوران بعد از ما تا الان، وزیر قبلی 250 میلیارد تومان پول داده، اگر 50 میلیارد تومان بدهی باشگاه را می‌دادید، می‌توانستید با بقیه پول‌ها که در این چند سال پرداخت شده، استقلال را قهرمان آسیا کنید نه فقط لیگ برتر. حاضرم با آقایان بزرگتر نه جوجه‌ها مناظره کنم که یک ریال بدهی نگذاشته‌ام. بدهی مانده در باشگاه به خاطر عدم تعهد وزارت ورزش بوده است. ماشینم را فروختم و به بازیکن دادم، مرد بودم این کار را کردم، اما وزارت ورزش زیر حرفش زد. آقایان! اگر نمی‌توانید باشگاه را اداره کنید، نیایید. آقای فتحی که می‌گویی استقلال بدهی دارد، اگر بدهی دارد، الان بروی سنگین‌تر است تا بعدها که به بدهی‌ها اضافه کنید.

«پس از من، مدیرانی آمدند و باز هم بدهی گذاشتند.» وی با بیان این جمله ادامه داد: بدهی عادل شیحی مربوط به کدام دوران مدیریت بود؟ پروپیچ، مگویان، میک مک درموت، جابر انصاری، بویان و ... اگر بشمارم 30 نفر می‌شود. برای اینها «بیت الحال»! است، اما برای ما بدهی؟ چرا همه نام من را می‌گویند؟ بدبختی من این است که اگر بهرام افشارزاده می‌آید، من را آلترناتیو او می‌دانند، بعد که افتخاری آمد، افشارزاده آلترناتیو او نبود، باز هم من بودم. در زمان فتحی هم به من حمله می‌کنند. هواداران من را دوست دارند.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت: از شما تشکر نخواستم، اما آقایانی که معاون می‌شوید؛ آقای X و Y به من توهین نکنید، اگر بلد هستید تیم را اداره کنید، اگر نه، تیم را به من بدهید تا سه ساله استقلال را درست کنم. این کارها نامردی است، خادم همه بدهی‌ها را اعلام کرد که چقدر بوده است. من مردتر از این حرف‌ها هستم. 5 سال پیش به آندو دو میلیارد و 300 میلیون تومان دادم، باز هم می‌دهم. مگر نمی‌گویند تیام 8 میلیارد تومان می‌خواهد؟ من بودم این پول را می‌دادم، چون هواداران استقلال بیش از 8 میلیارد تومان ارزش دارند. دولتی و خصوصی ندارد، مگر زنوزی کم پول می‌دهد؟ قول می‌دهد که تراکتورسازی نیم فصل بازیکنی می‌گیرد که 7،8 میلیارد قیمتش خواهد بود. اینجا استقلال و پرسپولیس است، مردم قهرمانی می‌خواهند. نداری، برو خانه‌ات!