با سقوط دلار قیمت ویزای اربعین تغییر خواهد کرد؟
این قیمت اعلام شده در حالی بود که نرخ ارز آزاد به حدود بیست هزار تومان نیز رسیده بود . حال با توجه که سقوط قیمت ارز و در حالی که از اخبار نیمروزی سیما نرخ ارز آزاد را هقت هزار تومان اعلام کرد ، توقع زائرین اربعین حسینی این است که مسئولین با اتخاذ تدابیری نسب به کاهش هزینه ویزا اقدامات لازم را انجام دهند.
کد خبر: ۴۴۷۴۱۱
تاريخ: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
به گزارش پایگاه 598 به نقل از خبرگزاری دانشجو، یکی از مهمترین دغدغه‌های زائرین اربعین در این ایام تهیه ویزاست. موضوعی که در چند هفته اخیر و با توجه به نوسانات نرخ ارز نگرانی‌هایی را برای مردم به وجود آورده بود.
افزایش قیمت ارز تا ۲۰ هزار تومان، باعث شد مسئولین سازمان حج و زیارت برای رفع نگرانی زوار اربعین، ارز ثانویه را معیار نرخ ویزا اعلام کنند.
مرتضی آقایی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به هزینه ویزای اربعین امسال، گفت: با هماهنگی و مساعدت بانک مرکزی، زائران اربعین امسال معادل ریالی هزینه روادید را با نرخ بازار ثانویه پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه قیمت نهایی ویزای اربعین اعلام شد، افزود: قیمت ویزای اربعین حسینی با احتساب پوشش بیمه زائران امروز ۳۷۷ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با بانک مرکزی، هزینه ویزای اربعین از ارز تبادلی یا همان ثانویه حدود ۸ هزار تومانی تأمین می‌شود.

همان طور که اشاره شد این قیمت اعلام شده در حالی بود که نرخ ارز آزاد به حدود بیست هزار تومان نیز رسیده بود. حال با توجه به سقوط قیمت ارز و در حالی که اخبار نیمروزی سیما نرخ ارز آزاد را هفت هزار تومان اعلام کرد، توقع زائرین اربعین حسینی این است که مسئولین با اتخاذ تدابیری نسب به کاهش هزینه ویزا اقدامات لازم را انجام دهند.