توزیع مستقیم آگهی دستگاه های اجرایی به مطبوعات قم ممنوع شد
معاون مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با تاکید بر اینکه بر اساس دستورالعمل جدید، توزیع مستقیم آگهی دستگاه های اجرایی به مطبوعات ممنوع شد گفت: توزیع آگاهی ها باید منحصرا از طریق وزارت ارشاد باشد و تخلف از آن تخلف از قانون است و هیچ مجموعه ای از این قانون مستثنی نیست.
کد خبر: ۴۵۱۹۰۵
تاريخ: ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
به گزارش پایگاه 598 به نقل از خبرگزاری برنا از قم، محمد جواد محرابی، با اشاره به قانون جدید ساماندهی به توزیع آگهی های تبلیغاتی دستگاه ها و نهادهای مختلف افزود: بر اساس قانون جدید ساماندهی به آگهی تبلیغاتی دستگاه های مختلف که توسط وزیر کشور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دستگاه های مختلف ابلاغ شده است، هر گونه توزیع مستقیم آگاهی تیلیغاتی دستگاه ها و شرکت های دولتی و شرکت های عمومی به مطبوعات و روزنامه ها ممنوع است.

وی گفت: بر اساس این قانون، توزیع آگهی به مطبوعات و نشریات تنها باید از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد و در استان ها توسط اداره کل های ارشاد توزیع شود.

محرابی با بیان اینکه تا پیش از این قانون تفسیرهایی پیرامون مشمول شدن برخی دستگاه ها از جمله شهرداری ها و شوراهای شهر پیرامون این قانون وجود داشت گفت: با ابلاغ این قانون تمام شهرداری ها و شوراهای شهر موظف هستند آگهی های تبلیغاتی خود را از طریق ارشاد در مطبوعات توزیع کنند.