سفرهای خارجی مسئولان آموزش‌و‌پرورش برای اجرای توافق‌نامه با یونیسف
مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور در واکنش به خبر "آیا سفرهای خارجی مسئولان وزارت آموزش و پرورش ارتباط با سند ۲۰۳۰ دارد" با ارائه توضیحاتی گفت: این سفر در چارچوب اجرای توافق‌نامه همکاری آموزشی با یونیسف بوده است.
کد خبر: ۴۵۶۳۶۵
تاريخ: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم؛ در تاریخ 24 دی 97 خبری با عنوان «آیا سفرهای خارجی مسئولان وزارت آموزش و پرورش ارتباط با سند 2030 دارد» در این خبرگزاری منتشر شد.

در این گزارش که در تاریخ 24 دی 97 منتشر شد، غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین‌الملل درباره سفرهای خارجی برخی مسئولان این وزارتخانه به دو کشور چین و سوئد که هزینه‌های آن از سوی یونیسف پرداخت شده، توضیحاتی داده بود.

هم‌اکنون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور در واکنش به این خبر، توضیحاتی را برای خبرگزاری تسنیم ارسال کرده است.

در توضیحات مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش آمده است:

"1. اعزام هیئتی از وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران به کشور سوئد در چارچوب اجرای توافق‌نامه همکاری‌های آموزشی بین وزارت آموزش و پرورش ایران و صندوق حمایت از کودکان ملل متحد (یونیسف) با هماهنگی وزارت امور خارجه کشورمان انجام پذیرفته است، هدف از سفر هیئت اعزامی آشنایی با تجارب و دستاوردهای کشور سوئد در حوزه چگونگی ارتقای کیفیت آموزشی در دوره‌های تحصیلی بوده است.

2- اعزام هیئتی از وزارت آموزش و پرورش به کشور چین در چارچوب برنامه مبادلات علمی و آموزشی بین دو کشور بوده، هماهنگی سفر مزبور از طریق مجاری دیپلماتیک دو کشور انجام پذیرفته است، هیئت اعزامی از وزارت آموزش و پرورش با مقامات آموزشی در سطح منطقه‌ای و استانی ملاقات داشته و از دستاوردهای نظام آموزشی و پرورشی چین و مرکز آموزشی فنی وحرفه‌ای آن کشور بازدید به عمل آورده است.
3- درخصوص کشور ایتالیا هیچگونه هیئت کارشناسی یا مقامات این وزارت به این کشور اعزام نشده‌اند.

باعنایت به مراتب فوق تمام مأموریت‌های خارجی وزارت آموزش و پرورش در چارچوب روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورها و سازمان‌های بین المللی انجام می‌پذیرد و هیچگونه ارتباط موضوعی، عقلی و محتوایی با سند 2030 یونسکو نداشته، گزارش تمام سفرهای خارجی این وزارت به مراجع ذیصلاح ارسال شده است و نسخه ای از آنها (چاپی و الکترونیکی) جهت بهره‌برداری علاقه‌مندان در مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور موجود است."