سهمیه باشگاه‌های ایران برای لیگ قهرمانان آسیا؛
اعلام سهمیه کشورهای آسیایی در لیگ قهرمانان/ سهمیه ایران همچنان ۲+۲
کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار جدولی، سهمیه لیگ‌های مختلف قاره کهن برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا در سال‌های 2019 و 2020 را اعلام کرد که بر این اساس سهمیه لیگ برتر ایران همچنان 2+2 است، به عبارت دیگر دو تیم به صورت مستقیم به مرحله گروهی راه می‌یابند و دو تیم دیگر وارد پلی‌آف می‌شوند.
کد خبر: ۴۵۷۰۰۷
تاريخ: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
به گزارش پایگاه 598، کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار جدولی، سهمیه لیگ‌های مختلف قاره کهن برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا در سال‌های 2019 و 2020 را اعلام کرد که بر این اساس سهمیه لیگ برتر ایران همچنان 2+2 است، به عبارت دیگر دو تیم به صورت مستقیم به مرحله گروهی راه می‌یابند و دو تیم دیگر وارد پلی‌آف می‌شوند.

از منطقه غرب آسیا، لیگ ستارگان قطر هم دیگر لیگی است که سهمیه‌هایی مشابه به لیگ برتر ایران دارد و این در حالیست که لیگ‌های امارات و عربستان سعودی هر کدام دارای سه سهمیه حضور مستقیم در مرحله گروهی و یک سهمیه حضور در پلی‌‌آف دارند.

در منطقه شرق نیز لیگ‌‌های کره جنوبی و چین دارای سه سهمیه مستقیم درمرحله گروهی و یک سهمیه حضور در پلی‌ آف دارند و لیگ‌های ژاپن و استرالیا 2 نماینده را مستقیماً به مرحله گروهی و دو نماینده دیگرشان را به پلی‌آف می‌فرستند.

جدول توزیع سهمیه‌های لیگ قهرمانان آسیا در سال‌های 2019 و 2020 به شرح زیر است: