نماینده مردم خمینی شهر در واکنش به اظهارات اعتراضی رییس بنیاد مستضعفان:
وی با بیان اینک هر کسی در هر رده‌ای چه از مسئولین گذشته و چه از مسئولان فعلی، چه مقامات بلند پایه و دون پایه اگر به هر نوعی تعرضی عمدا یا سهوا به منابع عمومی کرده باشد باید پس بدهد، افزود: این سیره علوی و مکتب امام است و مقام معظم رهبری نیز تاکید بسیاری به آن داشته است از این رو نباید اجازه تحریف مکتب امام داده شود.
حاجی دلیگانی در گفتگو با پایگاه خبری 598:
پالایشگاه
عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس حربه تحریم را خنثی کرد، گفت: مدیران قوی و با روحیه جهادی در ساخت این پالایشگاه نقش داشتند که باید الگویی برای سایر بخشهای تولید باشد.
با تدوین طرحی با عنوان "مبارزه با جرائم اقتصادی"؛
اولین گام مجلس یازدهم برای مبازره با جرائم اقتصادی
جمعی از نمایندگان مجلس با تدوین طرحی با عنوان "مبارزه با جرائم اقتصادی" و تقدیم آن به هیئت رئیسه قوه مقننه خواستار تشکیل سازمانی برای رسیدگی به این جرائم شده اند.
نقدی بر اظهارات روز گذشته رئیس مجلس شورای اسلامی؛
آقای قالیباف! خطای دید خود را اصلاح کنید!
بررسی برخی از پارامترهای اقتصادی در سال 99 و مقایسه آن با وضعیت سال های پایانی دولت احمدی نژاد به خوبی نشان می دهد که سخن رئیس مجلس شورای اسلامی نه تنها کارشناسی نبوده بلکه حتی ظن تسویه حساب های سیاسی را تقویت می‌کند!
اخلاق پساانتخاباتی؛
شایعه‌سازی اصلاح‌طلبان علیه مجلس و شکستی بزرگتر از دوم اسفند
اینگونه که از ظاهر امر پیداست شایعه‌سازی رسانه‌های اصلاح‌طلب علیه مجلس یازدهم حداقل تا انتخابات 1400 ادامه خواهد داشت، تجربه نشان داده است که جریان اصلاحات هرگاه در انتخابات شکست بخورد با بی‌جنبگیِ سیاسی به انتقام‌گیری از طیف مقابل برمی‌آید؛ گویی شکست‌خوردگان واقعی انتخابات کسانی هستند که تحمل شکست را ندارند.
رهبر انقلاب در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس یازدهم:
مجادلات مردم را ناراحت می‌کند؛ همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم/ دولت‌ها باید تا روز آخر وظایف را انجام و امانت را با صورت وضعیت به دولت بعد بدهند
رهبر معظم انقلاب اسلامی با استناد به «بنیه قوی و ظرفیت‌های مادی کشور» و «توانایی‌هایی معنوی و ایمانی ملت» تأکید کردند: اطمینان داریم همه مشکلات موجود قابل حل است و مجلس باید با اولویت‌بندی مسائل، پرهیز از حاشیه‌سازی و نیز کار مخلصانه برای مردم در روند حل مشکلات، تأثیر محسوس بگذارد.
نماینده مردم شهرکرد؛
نماینده مجلس: دلار ۲۰ هزار تومانی، همان گلابی‌هایی است که به مردم وعده دادید!
نماینده مردم شهرکرد با اشاره به اینکه برجام با هدف از کار انداختن چرخ‌های سانتریفیوژها سبب از کار انداختن چرخ های اقتصادی شد، گفت: دلار ۲۰ هزار تومانی را باید دلار برجامی نامید و این همان گلابی‌ای است که به مردم وعده دادید.
تاجگردون بازهم از کمیسیون تحقیق تائیدیه گفت!
بررسی صلاحیت تاجگردون و آزمون مجلس یازدهم در پیشگاه ملت
بنا به اخبار رسیده از درون مجلس شورای اسلامی بازهم تیر مخالفان غلامرضا تاجگردون نماینده پرحاشیه گچساران به سنگ خورده و وی مورد تائید قرارگرفته است.
میرسلیم:
با اقدام اروپا فاتحه برجام خوانده شد / شورای حکام آژانس بازیچه دست آمریکا است
نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه ایران از حق خود نخواهد گذشت، بیان داشت: اروپایی‌ها با این اقدام به نوعی خاک بر روی برجام ریختند، یعنی فاتحه برجام با این اقدام شورای حکام به صراحت خوانده شد.
بررسی مسائل حوزه راه و شهرسازی در مجلس؛
مردم با حقوق ۵۰ سال خود نیز نمی‌توانند خانه بخرند/ دولت که مسکن مهر را به جعبه کبریت تشبیه می‌کرد، چرا خودش کاری برای حل مشکل مسکن نمی‌کند؟/ تنها هنر دولت تغییر نام مسکن مهر به مسکن اجتماعی بود
غنی نظری نماینده مردم خلخال در مجلس: وضعیت اجاره خانه بسیار اسفناک است و کسی نیز پاسخگو نیست، وزارت راه برنامه جامعی برای تولید مسکن ندارد. امروز با حقوق ۵۰ سال نیز نمی توان یک خانه خرید.
در جلسه علنی مجلس انجام شد؛
خیز نمایندگان برای کوتاه کردن دست دوتابعیتی‌ها از مناصب مدیریتی
دیروز وزیراقتصاد و رئیس‌کل گمرک، رئیس‌سازمان بورس و اوراق بهادار و رئیس‌سازمان مالیاتی کشور در صحن علنی حاضر شده و به نمایندگان ملت گزارش دادند؛ نکته مهم در جلسه دیروز جمع‌آوری امضا برای طرح عدم به کارگیری دوتابعیتی‌ها بود.
اولین نطق نبویان در مجلس یازدهم؛
روحانی می‌گوید آمریکا بنز است و روسیه و غیرمتعهدها دوچرخه؛ اگر تدبیر داریم باید سراغ بنز برویم!/ راز استقبال دولت روحانی از مذاکره مجدد با دشمنان ایران پس از ترور حاج قاسم
بازی دوسربُرد برای ایران تازه شروع شده است: دنیا چاره‌ای جز پذیرش ابرقدرت جدیدی بنام ایران ندارد. دیپلماسی مقاومت پیروز شده است و کسانی که چشم به میوه‌های برجام و دستان آمریکا دوخته‌اند باید فهمیده باشند که مسیر آن‌ها کاملا اشتباه بوده است.
سخنی با منتخبان مجلس یازدهم؛
لطفاً مردم را پشت درهای مجلس نگه ندارید
مجلس یازدهم می تواند مجلسی در تراز انقلاب اسلامی باشد اگر از همان روزهای اول نمایندگان متعهد به شفافیت و پاسخگویی باشد. در واقع فراتر از هر نوع نظارت و تصویب قانونی، تن دادن به شفافیت و باز کردن درهای مجلس به روی مردم می تواند موجب شود نمایندگان گام بلندی در راستای کارآمدی مجلس بردارند.
مجلس یازدهم رسما آغاز به کار کرد؛
رئیس سنی: مجلس یازدهم وکیل‌الدوله و معاندالدوله نیست/ مجلس باید در رأس امور باشد/ منتخبان مجلس یازدهم سوگند یاد کردند
مراسم افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش با حضور رؤسای قوای مجریه و قضائیه، مقامات لشکری و کشوری، اعضای هیئت دولت و معاونان رئیس‌جمهور، فقها و حقوقدانان شورای نگهبان، حجت‌الاسلام محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری آغاز شد.
نقدی بر گزارش لاریجانی از دوران ۱۲ ساله‌ی ریاستش بر مجلس؛
آقای لاریجانی خیلی از حرف هارو نزد!؟
هرچند ایشان از پشتوانه‌ی بالای مجلس دهم، موفقیت این مجلس در امر نظارت و تفاوت آن با یقه‌گیری، علاقه‌اش به بازگشت به دانشگاه سخن گفت اما متاسفانه به تضعیف جایگاه مجلس در نزد افکار عمومی که اتفاقا یکی از دلیل کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم نیز بود چیزی نگفت.
صدای ملت یا صدای دولت؛
میراث علی لاریجانی برای روسای مجالس بعد از خود چیست؟!
کمتر از بیست روز به پایان دوره حاکمیت بیش از یک دهه تفکر «لاریجانیسم» بر مدیریت مجلس مانده است. سوابق نشان می‌دهد که در رده‌بندی روسای مجالس تا قبل از لاریجانی، مرحوم هاشمی رفسنجانی رکورددار نشستن بر صندلی ریاست مجلس بود که لاریجانی این رکورد را در مجلس دهم شکست. آن‌هم با یک تفاوت و آن اینکه تا قبل از لاریجانی روسای مجالس همگی از حوزه انتخابیه تهران بودند اما لاریجانی از حوزه قم این سنت‌شکنی را انجام داد.
وقت دریافت پاداش خوش خدمتی رسید؛
پایان مجلس دهم و کوچ وکیل الدوله‌ها به دولت
از میان 192 نفر از اخراجی‌های مجلس دهم (75 نفر رد صلاحیت شده و 117 نفر که مردم دست رد به سینه آنها زده‌اند)، بخش قابل‌توجهی از آن‌ها، همان نمایندگانی هستند که در طول 4 سال گذشته، بیشتر وکیل‌الدوله بوده‌اند تا وکیل‌المله؛ و حالا منتظر پاداش خوش‌خدمتی‌های خود به دولت هستند.
آخرین تلاش‌ها برای «نظارت‌گریزی»؛
مصوبات سیاسی مجلس دهم در دقیقه ۹۰
نمایندگان مجلس امروز از میان تمام اولویت‌های اقتصادی، اجتماعی و معیشتی کشور بار دیگر به طرحی رای دادند تا شاید با تغییر جهت اعمال نظارت، علاوه بر فرار از ابزار نظارتی شورای نگهبان، اعضای این شورا را به مجلس وابسته کنند.
یادداشت تفصیلی؛
کارکردشناســی عملگرایانـه «خـانـه ملـت» در قانـــون گـذاری و نـظارت
این خطر پیش روی مجلس آینده انذار داده می­شود که یکدستی نمایندگان در یک طیف سیاسی، اگر مدیریت مدبرانه و سوق­دهی به نیازهای مردم داده نشود، هم تکرار کابوس مجلس ششم را متصور است، هم تثبیت و تقویت بی­ثباتی فعلی مدیریتی و هم دور شدن مجلس از رسالت اصلی خود که عنوان این تک­نگاشت ناظر به همین انتخاب شده، رخ خواهد داد.
پورمختار:
اکثریت مجلس دهم حامی دولت بودند
متاسفانه چون اکثریت مجلس دهم از فراکسیون امید و کمک کننده آن‌ها فراکسیون مستقلین بود نتوانستد به خوبی عمل کنند و فقط حامی دولت بودند و بیشتر مطالبات دولت را در اولویت قرار می‌دادند
مجلس یازدهم و مطالبات برزمین مانده مردم از دولت ناکارآمد روحانی؛
آیا منتخبین مجلس یازدهم می توانند نقش نظارتی مجلس بر دولت را احیا کنند؟
بسیاری از ناظران شاید بر این باور باشند که مجلس یازدهم در همان ماه‌های اول دولتیان را به خط کرده و پس از محاکمه‌ای کوتاه‌مدت به جوخه استیضاح و اعدام سیاسی بسپارند اما به نظر راقم نه فرصت این کار وجود دارد و نه با در نظر گرفتن شرایط سیاسی منطقه و جهان و همچنین شرایط داخل کشور این کار به صلاح خواهد بود.
اخبار کوتاه
گفتگو
پالایشگاه

پالایشگاه "ستاره خلیج فارس" حربه تحریم را خنثی کرد/ ساخت این پالایشگاه نشان از مدیریت خوب توسط مدیران جهادی در کشور است

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس حربه تحریم را خنثی کرد، گفت: مدیران قوی و با روحیه جهادی در ساخت این پالایشگاه نقش داشتند که باید الگویی برای سایر بخشهای تولید باشد.
روحانی و لاریجانی پاسخگوی تبعات جدایی شرکت بازرگانی دولتی از وزارت جهاد باشند

روحانی و لاریجانی پاسخگوی تبعات جدایی شرکت بازرگانی دولتی از وزارت جهاد باشند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: روحانی و لاریجانی باید پاسخگوی تبعات تصمیم اتخاذشده درباره جدایی شرکت بازرگانی دولتی از وزارت جهاد و الحاق به وزارت صمت باشند، زیرا نمایندگان مجلس مخالف این کار هستند.
آمریکا حمله کند عمر باقی‌مانده اسرائیل به نیم ساعت نخواهد رسید

آمریکا حمله کند عمر باقی‌مانده اسرائیل به نیم ساعت نخواهد رسید

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این حرف آمریکا که ما رفتیم حمله کنیم و ۱۰ دقیقه قبلش این را لغو کردیم بلوف سیاسی است اینها اگر نتیجه حمله‌شان را موفق می‌دیدند لغو نمی‌کردند و قطعاً اتفاق می‌افتاد. اصلاً به قیافه اقای ترامپ نمی آید؛ ترامپ یک تاجر است و دنبال سود مادی است. او مرد جنگ نیست. تمام افرادی که مورد مشورت اقای ترامپ هستند نتیجه حمله را شکست امریکا می‌دانستند.
آمریکایی ها نه اهل مذاکره هستند و نه پایبند به آن

آمریکایی ها نه اهل مذاکره هستند و نه پایبند به آن

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها هدفشان تشویق کشورهای دیگر هست تا به عنوان واسطه به ایران بروند. اما آمریکایی ها در این ادعا هم دروغ می گویند؛ آنها نه اهل مذاکره هستند و نه پایبند به آن.
قوه قضاییه باید شعبه ویژه‌ای برای برخورد با دانه درشت‌ها ایجاد کند/چرا باید 50درصد انحصار واردات خودرو در دست 7 نفر باشد؟

قوه قضاییه باید شعبه ویژه‌ای برای برخورد با دانه درشت‌ها ایجاد کند/چرا باید 50درصد انحصار واردات خودرو در دست 7 نفر باشد؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: دستگاه قضایی باید شعبه ویژه ای خارج از روال اداری برای برخورد با دلالان ایجاد کند و با دانه درشت‌هایی که بازار خودرو را به هم می‌ریزند برخود قاطعی صورت دهد. وقتی 50 درصد واردات خودرو دست 7 نفر باشد این اخلال‌ها انجام می‌شود، باید این انحصار شکسته شود.