تاجگردون بازهم از کمیسیون تحقیق تائیدیه گفت!
بنا به اخبار رسیده از درون مجلس شورای اسلامی بازهم تیر مخالفان غلامرضا تاجگردون نماینده پرحاشیه گچساران به سنگ خورده و وی مورد تائید قرارگرفته است.
میرسلیم:
با اقدام اروپا فاتحه برجام خوانده شد / شورای حکام آژانس بازیچه دست آمریکا است
نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه ایران از حق خود نخواهد گذشت، بیان داشت: اروپایی‌ها با این اقدام به نوعی خاک بر روی برجام ریختند، یعنی فاتحه برجام با این اقدام شورای حکام به صراحت خوانده شد.
بررسی مسائل حوزه راه و شهرسازی در مجلس؛
مردم با حقوق ۵۰ سال خود نیز نمی‌توانند خانه بخرند/ دولت که مسکن مهر را به جعبه کبریت تشبیه می‌کرد، چرا خودش کاری برای حل مشکل مسکن نمی‌کند؟/ تنها هنر دولت تغییر نام مسکن مهر به مسکن اجتماعی بود
غنی نظری نماینده مردم خلخال در مجلس: وضعیت اجاره خانه بسیار اسفناک است و کسی نیز پاسخگو نیست، وزارت راه برنامه جامعی برای تولید مسکن ندارد. امروز با حقوق ۵۰ سال نیز نمی توان یک خانه خرید.
در جلسه علنی مجلس انجام شد؛
خیز نمایندگان برای کوتاه کردن دست دوتابعیتی‌ها از مناصب مدیریتی
دیروز وزیراقتصاد و رئیس‌کل گمرک، رئیس‌سازمان بورس و اوراق بهادار و رئیس‌سازمان مالیاتی کشور در صحن علنی حاضر شده و به نمایندگان ملت گزارش دادند؛ نکته مهم در جلسه دیروز جمع‌آوری امضا برای طرح عدم به کارگیری دوتابعیتی‌ها بود.
اولین نطق نبویان در مجلس یازدهم؛
روحانی می‌گوید آمریکا بنز است و روسیه و غیرمتعهدها دوچرخه؛ اگر تدبیر داریم باید سراغ بنز برویم!/ راز استقبال دولت روحانی از مذاکره مجدد با دشمنان ایران پس از ترور حاج قاسم
بازی دوسربُرد برای ایران تازه شروع شده است: دنیا چاره‌ای جز پذیرش ابرقدرت جدیدی بنام ایران ندارد. دیپلماسی مقاومت پیروز شده است و کسانی که چشم به میوه‌های برجام و دستان آمریکا دوخته‌اند باید فهمیده باشند که مسیر آن‌ها کاملا اشتباه بوده است.
سخنی با منتخبان مجلس یازدهم؛
لطفاً مردم را پشت درهای مجلس نگه ندارید
مجلس یازدهم می تواند مجلسی در تراز انقلاب اسلامی باشد اگر از همان روزهای اول نمایندگان متعهد به شفافیت و پاسخگویی باشد. در واقع فراتر از هر نوع نظارت و تصویب قانونی، تن دادن به شفافیت و باز کردن درهای مجلس به روی مردم می تواند موجب شود نمایندگان گام بلندی در راستای کارآمدی مجلس بردارند.
مجلس یازدهم رسما آغاز به کار کرد؛
رئیس سنی: مجلس یازدهم وکیل‌الدوله و معاندالدوله نیست/ مجلس باید در رأس امور باشد/ منتخبان مجلس یازدهم سوگند یاد کردند
مراسم افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش با حضور رؤسای قوای مجریه و قضائیه، مقامات لشکری و کشوری، اعضای هیئت دولت و معاونان رئیس‌جمهور، فقها و حقوقدانان شورای نگهبان، حجت‌الاسلام محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری آغاز شد.
نقدی بر گزارش لاریجانی از دوران ۱۲ ساله‌ی ریاستش بر مجلس؛
آقای لاریجانی خیلی از حرف هارو نزد!؟
هرچند ایشان از پشتوانه‌ی بالای مجلس دهم، موفقیت این مجلس در امر نظارت و تفاوت آن با یقه‌گیری، علاقه‌اش به بازگشت به دانشگاه سخن گفت اما متاسفانه به تضعیف جایگاه مجلس در نزد افکار عمومی که اتفاقا یکی از دلیل کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم نیز بود چیزی نگفت.
صدای ملت یا صدای دولت؛
میراث علی لاریجانی برای روسای مجالس بعد از خود چیست؟!
کمتر از بیست روز به پایان دوره حاکمیت بیش از یک دهه تفکر «لاریجانیسم» بر مدیریت مجلس مانده است. سوابق نشان می‌دهد که در رده‌بندی روسای مجالس تا قبل از لاریجانی، مرحوم هاشمی رفسنجانی رکورددار نشستن بر صندلی ریاست مجلس بود که لاریجانی این رکورد را در مجلس دهم شکست. آن‌هم با یک تفاوت و آن اینکه تا قبل از لاریجانی روسای مجالس همگی از حوزه انتخابیه تهران بودند اما لاریجانی از حوزه قم این سنت‌شکنی را انجام داد.
وقت دریافت پاداش خوش خدمتی رسید؛
پایان مجلس دهم و کوچ وکیل الدوله‌ها به دولت
از میان 192 نفر از اخراجی‌های مجلس دهم (75 نفر رد صلاحیت شده و 117 نفر که مردم دست رد به سینه آنها زده‌اند)، بخش قابل‌توجهی از آن‌ها، همان نمایندگانی هستند که در طول 4 سال گذشته، بیشتر وکیل‌الدوله بوده‌اند تا وکیل‌المله؛ و حالا منتظر پاداش خوش‌خدمتی‌های خود به دولت هستند.
آخرین تلاش‌ها برای «نظارت‌گریزی»؛
مصوبات سیاسی مجلس دهم در دقیقه ۹۰
نمایندگان مجلس امروز از میان تمام اولویت‌های اقتصادی، اجتماعی و معیشتی کشور بار دیگر به طرحی رای دادند تا شاید با تغییر جهت اعمال نظارت، علاوه بر فرار از ابزار نظارتی شورای نگهبان، اعضای این شورا را به مجلس وابسته کنند.
یادداشت تفصیلی؛
کارکردشناســی عملگرایانـه «خـانـه ملـت» در قانـــون گـذاری و نـظارت
این خطر پیش روی مجلس آینده انذار داده می­شود که یکدستی نمایندگان در یک طیف سیاسی، اگر مدیریت مدبرانه و سوق­دهی به نیازهای مردم داده نشود، هم تکرار کابوس مجلس ششم را متصور است، هم تثبیت و تقویت بی­ثباتی فعلی مدیریتی و هم دور شدن مجلس از رسالت اصلی خود که عنوان این تک­نگاشت ناظر به همین انتخاب شده، رخ خواهد داد.
پورمختار:
اکثریت مجلس دهم حامی دولت بودند
متاسفانه چون اکثریت مجلس دهم از فراکسیون امید و کمک کننده آن‌ها فراکسیون مستقلین بود نتوانستد به خوبی عمل کنند و فقط حامی دولت بودند و بیشتر مطالبات دولت را در اولویت قرار می‌دادند
مجلس یازدهم و مطالبات برزمین مانده مردم از دولت ناکارآمد روحانی؛
آیا منتخبین مجلس یازدهم می توانند نقش نظارتی مجلس بر دولت را احیا کنند؟
بسیاری از ناظران شاید بر این باور باشند که مجلس یازدهم در همان ماه‌های اول دولتیان را به خط کرده و پس از محاکمه‌ای کوتاه‌مدت به جوخه استیضاح و اعدام سیاسی بسپارند اما به نظر راقم نه فرصت این کار وجود دارد و نه با در نظر گرفتن شرایط سیاسی منطقه و جهان و همچنین شرایط داخل کشور این کار به صلاح خواهد بود.
فرجام سیاسی رؤسای ۱۰ دوره مجلس بعد از بهارستان چه شد؟
مجلس شورای اسلامی در ۱۰ دوره گذشته خود شخصیت‌های سیاسی متعددی را در جایگاه ریاست خود تجربه کرده است که فرجام سیاسی آنها بعد از دوره مجلس جالب توجه بوده است.
در نشست علنی امروز دوشنبه پنجم اسفند؛
کلیات بودجه سال 99 در مجلس رد شد
کلیات بودجه سال 99 در نشست علنی امروز دوشنبه پنجم اسفند مجلس شورای اسلامی رد شد. بنابر این گزارش، از 199 نماینده حاضر در صحن مجلس،‌ 67 نماینده رأی موافق، 114 رأی مخالف و سه نفر نیز رأی ممتنع به کلیات بودجه سال 99 دادند.
تعداد نامزدهای اصولگرا، اصلاح‌طلب و مستقل مجلس یازدهم + جدول
در میان ۲۹۰ کرسی مجلس و ۲۰۲ حوزه انتخابیه، (به استثنای ۳۰ نماینده حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و نمایندگان ۵ حوزه اقلیت‌های دینی)، تکلیف مستاجران ۲۴۱ کرسی مجلس مشخص شده که از میان آنها، ۱۹۱ نفر اصولگرا، ۱۶ نفر اصلاح‌طلب و ۳۴ نفر مستقل هستند؛ همچنین تکلیف برخی کرسی‌ها نیز در مرحله دوم مشخص خواهد شد.
کلوزآپ یک مجلس ضعیف؛
کدام تصاویر از عملکرد مجلس دهم در اذهان عمومی ثبت شده است
در حالی که ماهیت متکثر و فاقد اکثریت مجلس دهم در روزهای نخست، حسن ظن‌هایی را نسبت به فعالیت گسترده آن و تبدیل شدن به نمادی از مثبت بودن برآیند مجلس چندحزبی می‌داد اما آنچه در عمل رخ داد بی‌عملی و انفعال مثال‌زدنی این دوره از مجلس در قیاس با سایر ادوار قوه مقننه بوده است.
تاخیر 48 ساعته اعلام علت سقوط هواپیما برای بررسی 4 گمانه موجود بود
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره انتقادهای مطرح شده درباره تاخیر در اعلام دلیل سقوط هواپیمای اوکراین گفت: 4 گمانه در خصوص این حادثه وجود داشت که خطای انسانی توسط پدافند یکی از آنها بود و بلافاصله بعد از احراز یعنی ظرف 48 ساعت اعلام شد.
طرح سه فوریتی «انتقام سخت» به تصویب مجلس رسید + جزئیات
کلیات طرح سه فوریتی اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر جنایات آمریکا با اتفاق آراء همه نمایندگان مجلس به تصویب صحن علنی پارلمان رسید.
درباره اقدام تروریستی آمریکا؛
بیانیه کمیسیون امنیت ملی مجلس
اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پی ترور شهید سردار سرلشکر قاسم سلیمانی و یارانش در بغداد به دستور رییس جمهوری آمریکا روز شنبه با صدور بیانیه‌ای تاکید کردند که آمریکای جنایتکار با این اقدام وحشیانه و ناجوانمردانه باید منتظر انتقامی سخت باشد.
اخبار کوتاه
پربازدید ها
گفتگو
روحانی و لاریجانی پاسخگوی تبعات جدایی شرکت بازرگانی دولتی از وزارت جهاد باشند

روحانی و لاریجانی پاسخگوی تبعات جدایی شرکت بازرگانی دولتی از وزارت جهاد باشند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: روحانی و لاریجانی باید پاسخگوی تبعات تصمیم اتخاذشده درباره جدایی شرکت بازرگانی دولتی از وزارت جهاد و الحاق به وزارت صمت باشند، زیرا نمایندگان مجلس مخالف این کار هستند.
آمریکا حمله کند عمر باقی‌مانده اسرائیل به نیم ساعت نخواهد رسید

آمریکا حمله کند عمر باقی‌مانده اسرائیل به نیم ساعت نخواهد رسید

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این حرف آمریکا که ما رفتیم حمله کنیم و ۱۰ دقیقه قبلش این را لغو کردیم بلوف سیاسی است اینها اگر نتیجه حمله‌شان را موفق می‌دیدند لغو نمی‌کردند و قطعاً اتفاق می‌افتاد. اصلاً به قیافه اقای ترامپ نمی آید؛ ترامپ یک تاجر است و دنبال سود مادی است. او مرد جنگ نیست. تمام افرادی که مورد مشورت اقای ترامپ هستند نتیجه حمله را شکست امریکا می‌دانستند.
آمریکایی ها نه اهل مذاکره هستند و نه پایبند به آن

آمریکایی ها نه اهل مذاکره هستند و نه پایبند به آن

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها هدفشان تشویق کشورهای دیگر هست تا به عنوان واسطه به ایران بروند. اما آمریکایی ها در این ادعا هم دروغ می گویند؛ آنها نه اهل مذاکره هستند و نه پایبند به آن.
قوه قضاییه باید شعبه ویژه‌ای برای برخورد با دانه درشت‌ها ایجاد کند/چرا باید 50درصد انحصار واردات خودرو در دست 7 نفر باشد؟

قوه قضاییه باید شعبه ویژه‌ای برای برخورد با دانه درشت‌ها ایجاد کند/چرا باید 50درصد انحصار واردات خودرو در دست 7 نفر باشد؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: دستگاه قضایی باید شعبه ویژه ای خارج از روال اداری برای برخورد با دلالان ایجاد کند و با دانه درشت‌هایی که بازار خودرو را به هم می‌ریزند برخود قاطعی صورت دهد. وقتی 50 درصد واردات خودرو دست 7 نفر باشد این اخلال‌ها انجام می‌شود، باید این انحصار شکسته شود.
آمریکا به اهداف خود در کشور ونزوئلا نرسید/ حاکمیت های مخالف آمریکا با ابزار نامشروع این دولت سرکوب می شوند

آمریکا به اهداف خود در کشور ونزوئلا نرسید/ حاکمیت های مخالف آمریکا با ابزار نامشروع این دولت سرکوب می شوند

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا تلاش زیادی کرد و در کشور ونزوئلا کودتا انجام داد ولی دستاوری نداشت، هر رژیم وحاکمیت و دستگاهی که علیه آمریکا باشد با ابزارها و تلاش‌های نامشروع سعی در نابودی آن دارد.