کد خبر: ۱۴۷۵۸۷
زمان انتشار: ۱۸:۱۹     ۱۹ تير ۱۳۹۲
سخنگوی جماعت اخوان‌المسلمین مصر اعلام کرد رهبران این جماعت به دنبال صدور اتهام علیه آنها از سوی دادستانی کل، هنوز بازداشت نشده‌اند.

به گزارش 598،  خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، «جهاد الحداد» بازداشت رهبران اخوان‌المسلمین به اتهام تحریک به خشونت را رد کرد.

وی افزود که هدف از اتهام‌زنی علیه «محمد بدیع» رهبر اخوان‌المسلمین و تعدادی از رهبران این جماعت، تلاش برای برهم زدن تحصن هواداران «محمد مرسی» است که هفته پیش توسط ارتش عزل شد.

وی که از طریق تلفن از مقابل مسجد رابعه العدویه در شمال شرقی قاهره سخن می‌گفت، اظهار داشت: اتهامات تلاشی از جانب دولت پلیسی برای برهم زدن تحصن هواداران مرسی است و برخی از رهبران که تحت تعقیب هستند هم اکنون در مکان تحصن حضور دارند.

دادستانی کل مصر امروز، وزارت کشور را برای توقیف و احضار افراد زیر به اتهام شراکت و تحریک در حوادث گارد ریاست جمهوری مامور کرد:

محمد بدیع رهبر اخوان‌المسلمین، محمد البلتاجى  دبیرکل حزب آزادی و عدالت، صفوت حجازى، عبد الرحمن عز فعال سیاسی و عضو جنبش حازمون، محمود عزت دبیرکل اخوان‌المسلمین، عصام سلطان نایب رئیس حزب الوسط، عاصم عبد الماجد از رهبران جماعت اسلامی، صفوت عبد الغنى از رهبران جماعت اسلامی و محمود حسین از رهبران جماعت اخوان‌المسلمین.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها