کد خبر: ۲۱۷۷۵
زمان انتشار: ۰۸:۳۳     ۱۰ مهر ۱۳۹۰
وزیر صنعت، معدن و تجارت کمبود تولید را موجب افزایش قیمت تخم مرغ در روزهای اخیر دانست و گفت برای مقابله با افزایش قیمت تخم مرغ وزارت جهاد کشاورزی مجوزهای بیشتری را برای واردات این محصول صادر کرده است.
 

به گزارش 598 به نقل از واحد مرکزی خبر غضنفری در حاشیه جلسه کارگروه حمایت از تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران افزود: در این باره و برای مقابله با افزایش قیمت تخم مرغ وزارت جهاد کشاورزی مجوزهای بیشتری را برای واردات این محصول صادر کرده است.

وی اضافه کرد: براساس اطلاعاتی که دارم اتحادیه مربوط در بخش خصوصی مسئولیت واردات و تنظیم بازار تخم مرغ را در کمک به وزارتخانه های جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت پذیرفته است و امیدواریم براساس تعهدی که داده اند و هماهنگی انجام شده با کمیته تنظیم بازار، هر چه سریعتر محصول بیشتری در بازار توزیع کنند و قیمت ها به زودی به حالت عادی برگردد.

غضنفری گفت: البته بخشی از کمبود تولید تخم مرغ ناشی از بیماری تنفسی حاد و انفولانزای مرغی بود که از چند ماه قبل شکل گرفته بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در همان زمان نیز وزارت بازرگانی سابق و وزارت جهاد کشاورزی تدابیری را برای مدیریت این وضع پیش بینی کردند که تا مدت زمان زیادی موفق به تنظیم بازار این محصول شده بود.

وی همچنین گفت: با امضای تفاهم نامه میان بانک صنعت و معدن و صندوق توسعه ملی، 182 طرح از طرح های اولویت دار این بانک به وسیله صندوق توسعه ملی پذیرفته شد و فکر می کنم حدود 2 و نیم میلیارد دلار از طرح های ما نیازمند تسهیلات ارزی هستند که با آن موافقت شده است که در این باره از سرعت عمل صندوق توسعه ملی و بانک صنعت و معدن تشکر می کنم.

غضنفری افزود: روش جدیدی برای تامین تسهیلات موردنیاز به ویژه تسهیلات ارزی واحدهای تولیدی پدیدار شده است و امیدوارم برای بسته سوم حمایتی که همچنان منتظر تامین منابع آن از سوی دولت هستیم بتوانیم از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کنیم.

وی گفت: بسته سوم حمایتی شامل بازسازی های بزرگ مانند خرید فناوری و تعویض دستگاه است که ممکن است به خرید خارجی نیاز شود بنابراین تا زمانی که منابع هدفمندی یارانه ها در اختیار ما قرار گیرد امیدواریم بتوانیم از کمک های صندوق توسعه ملی در این موضوع خاص استفاده کنیم.

غضنفری در عین حال افزود: بسته سوم حمایت از صنعت را به علت نداشتن منابع لازم شروع نکرده ایم.
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها