کد خبر: ۳۷۵۶۳۴
زمان انتشار: ۱۳:۰۰     ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵
یک متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی گفت: مصرف میوه‌های پارافین‌دار به معده به‌شدت آسیب می‌رساند و موجب خرابی دهانه معده می‌شود که زمینه‌ساز ریفلاکس معده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، محمد دریایی اظهار داشت: اگر کسی هم مریض شود, پزشک حق ندارد به شخص حتی گیاه دارویی بدهد, باید اول تغذیه‌اش را باید درست کند, چه لزومی دارد که این‌همه دیابتی داشته باشیم؟ هشت میلیون دیابتی در کشور وجود دارد, تازه این بر اساس یک آمار غیررسمی است.

وی پرسید: آیا جز این است که شکر سفید، برنج سفید، نوشابه‌هایی که مملو از شکر هستند, انواع و اقسام چیپس‌ها، پفک‌ها, شکلات‌ها و شیرینی‌ها باعث دیابت می‌شود؟

این متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی بیان داشت: چند وقت پیش در تلویزیون نشان دادند که پارافینی که به خیار یا به پوست سیب می‌زنند با چاقو می‌تراشند و به‌صورت پودرهای سفید جدا می‌شد.

دریایی ادامه داد: این پارافین روی پوست میوه‌ها معده را خراب می‌کند. وقتی که دهانه معده خراب شد, ریفلاکس معده بروز پیدا می‌کند, برای اینکه جلوی ریفلاکس معده را بگیریم, پزشک متخصص گوارش داروهای شیمیایی تجویز می‌کند که خود این داروها عوارض زیادی برای بدن دارد.

وی اضافه کرد: سوسیس و کالباسی که برای تهیه پیتزا و فست‌فودها به کار برده می‌شود, موادی از قبیل نیترات سدیم دارد که سرطان‌زاست، حالا غیر از مواد اولیه‌اش که پوست‌های مرغ گندیده را که جمع می‌کنند خمیر می‌کنند و پودر می‌کنند, ادویه و چیزهای دیگر می‌زنند که اینها سرطان ایجاد می‌کند.

این متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی خاطرنشان کرد: نوشابه‌هایی که ما یقین داریم, پوکی استخوان به وجود می‌آورد، اسید سیتریک، اسید استیک و گاز کربنیک دارد، اینها چیزهایی است که بیماری‌زاست و پوکی استخوان به وجود می‌آورد.

دریایی یادآور شد: حرارت‌هایی که به مواد غذایی داده می‌شود, در یک روغن چندین بار که سیب‌زمینی را سرخ می‌کنند, سرطان‌زا هستند یعنی یک ماده‌ای را تولید می‌کند به‌نام پروکسید لیپید که این ماده به‌اعتراف خود آقایان غربی‌ها و خود بیوشیمیست‌های ما سرطان‌زا است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها