کد خبر: ۴۹۱۵۳۳
زمان انتشار: ۱۴:۳۰     ۱۲ شهريور ۱۴۰۰
نیره پرتابگران کشورمان باز هم طلا شکار کرد؛
امیری موفق به ثبت یک رکورد جدید در پارالمپیک شد و حدنصاب این بازی‌ها را که پنج سال قبل در اختیار ورزشکار یونانی بود، به میزان 1.90 متر ارتقا داد که در چنین رشته‌ای یک پرتاب خارق‌العاده محسوب می‌شود. پیش از این ایران دو طلای دیگر در پرتاب نیزه کسب کرده بود

به گزارش پایگاه 598، در دهمین روز از بازی‌های پارالمپیک 2020 تویکو، ورزشکاران کشورمان در چهار رشته تکواندو، دوچرخه‌سواری، دوومیدانی و تیراندازی با کمان به مصاف حریفان خود رفته و می‌روند.

طلای دهم ایران در پارالمپیک با رکوردشکنی ۲متری امیری

به گزارش تابناک ورزشی، در رشته های دوومیدانی باز هم ایران در پرتاب‌ها صاحب مدال طلا شد. به این ترتیب کاروان کشورمان با تعداد طلای المپیک لندن که تا کنون بیشترین موفقیت پارالمپیکی های ایران در کسب نشان زرین بود، برابری کرد و با کسب یک نشان طلای دیگر، بهترین نتیجه تاریخ پارالمپیک برای ورزش ایران به دست خواهد آمد. 

 

فقط ۲طلا تا رتبه تاریخی ایران در پارالمپیک 

ایران در دوره گذشته پارالمپیک در ریو هشت مدال طلا کسب کرده بود واکنون جهش خوبی نسبت به دوره قبل داشته است. حالا رتبه دوازدهم جدول مدال‌ها از آن کاروان شهید حاج قاسم سلیمانی است که نتیجه‌ای خیره‌کننده محسوب می‌شود.

ایران برای کسب رتبه یک رقمی اکنون آلمان را بالاتر از خود می بیند که آنها نیز ده طلایی هستند اما یک نقره بیشتر از ما دارند. همچنین جمهوری آذربایجان نیز با یازده طلا رتبه دهم را در اختیار دارد. به نظر می‌رسد در صورت کسب دو نشان طلای دیگر، اتفاق تاریخی و کسب رتبه یک رقمی با عبور از این دو کشور رقم بخورد. استرالیا با ۱۸ طلا در رتبه هشتم دست نیافتنی است.

 

امیری چگونه طلا شکار کرد

حامد امیری ملی‌پوش پرتاب نیزه کشورمان از ساعت 5:38 صبح امروز رقابت خود در کلاس F54 را با ورزشکارانی از یونان، آمریکا، کمیته پارالمپیک روسیه، مکزیک و اسلواکی آغاز کرد و در پایان به مقام قهرمانی رسید.

طلای دهم ایران در پارالمپیک با رکوردشکنی ۲متری امیری

وی که دومین پرتابگر در این رقابت بود، در پرتاب‌های اول تا پنجم به ترتیب رکوردهای 31.27 متر، 29.49 متر، 29.99 متر، 31.35 متر و 28.16 متر را به ثبت رساند و در تلاش ششم و آخر نیز خطا کرد.

امیری که سابقه کسب مدال نقره در پرتاب وزنه پارالمپیک 2016 را در کارنامه دارد، بدین ترتیب موفق به ثبت یک رکورد جدید در پارالمپیک شد و رکورد این بازی‌ها را که پنج سال قبل در اختیار ورزشکار یونانی بود، به میزان 1.90 متر ارتقا داد.

در این رقابت نمایندگان کمیته پارالمپیک روسیه و آمریکا در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

امیری دهمین طلایی کاروان ایران شد. کاروان کشورمان تاکنون موفق به کسب 10 طلا، 8 نقره و یک برنز شده است.

طلای دهم ایران در پارالمپیک با رکوردشکنی ۲متری امیری

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها