کد خبر: ۵۱۱۴۸۶
زمان انتشار: ۱۴:۵۹     ۱۵ مرداد ۱۴۰۱
مجموعه سخنرانی آیت الله میرباقری در حرم مطهر حضرت معصومه (س) و هیئت ثارالله؛
مجموعه سخنرانی ایشان در ایام ماه محرم 1401 (1444 قمری) که در شهر مقدس قم برگزار شده است هر روز بروی این پایگاه قرار می گیرد.

به گزارش سرویس اندیشه دینی پایگاه 598، در این ویژه نامه متن سخنرانی های آیت الله میرباقری که در دهه اول محرم 1401 در هیات ثارالله و حرم مطهر حضرت معصومه (س) در حال برگزاری است به صورت روزانه منتشر می گردد.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمجلسه اول هیات ثارالله محرم ۱۴۰۱/
آنچه پیش رو دارید اولین جلسه سخنرانی آیت الله سید محمد مهدی میرباقری؛ رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم است که در شب اول محرم الحرام سال ۱۴۰۱ در هیأت ثارالله قم (مدرسه فیضیه) برگزار شده است.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمجلسه دوم هیات ثارالله محرم ۱۴۰۱/
آنچه پیش رو دارید دومین جلسه سخنرانی آیت الله سید محمد مهدی میرباقری؛ رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم است که در شب دوم محرم الحرام سال ۱۴۰۱ در هیأت ثارالله قم (مدرسه فیضیه) برگزار شده است.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمجلسه سوم هیات ثارالله محرم ۱۴۰۱/
عضو مجلس خبرگان‌ رهبری با اشاره به اهمیت انس با غیب الهی برای رهایی از کوری در دنیا و آخرت گفت: اولین قدم در راهیابی به مراتب و حقایق غیبی عالم، احساس حضور در محضر الهی است.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمجلسه چهارم هیات ثارالله محرم ۱۴۰۱/
آنچه پیش رو دارید چهارمین جلسه سخنرانی آیت الله سید محمد مهدی میرباقری؛ رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم است که در شب چهارم محرم الحرام سال ۱۴۰۱ در هیأت ثارالله قم (مدرسه فیضیه) برگزار شده است.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمجلسه پنجم هیات ثارالله محرم ۱۴۰۱/
عضو مجلس خبرگان‌ رهبری امت اسلامی را ثمره تحقق رشته‌های محبت الهی در میان مردم عنوان کرد و گفت: این امت اهل استقامت در مسیر جبهه حق است و در وعده‌های الهی تردید نمی کند.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمجلسه ششم هیات ثارالله محرم ۱۴۰۱/
آیت الله سید محمد مهدی میرباقری طی سخنانی در شب ششم ماه محرم در هیئت ثارالله سلام الله علیه که در مدرسه مبارکه فیضیه برگزار شد به تشریح سیر مباحث جلسه­‌ی گذشته پرداخت.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمجلسه هفتم هیات ثارالله محرم ۱۴۰۱/
آیت الله سید محمد مهدی میرباقری طی سخنانی در شب هفتم ماه محرم در هیئت ثارالله سلام الله علیه که در مدرسه مبارکه فیضیه برگزار می­گردد به بیان مراحل امت سازی توسط حضرت ابراهیم سلام الله علیه، بر اساس آیات شریفه قرآن پرداخت.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمجلسه هشتم هیات ثارالله محرم ۱۴۰۱/
عضو مجلس خبرگان رهبری، معطوف شدن قلوب مردم به امام را از لوازم ضروری تشکیل امت اسلامی برشمرد و افزود: تکلیف مردم در مسیر امت سازی، صبر و استقامت است.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمجلسه نهم هیات ثارالله محرم ۱۴۰۱/
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: رشته‌های الفت میان مؤمنین مانند رشته‌های الفت در میان زائران اربعین و همین هیئت‌ها و عزاداری‌ها، ناشی از محبت بین امام و امت است.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمشب اول محرم حرم‌ حضرت معصومه(س) محرم ۱۴۰۱/
سخنران حرم بانوی کرامت با بیان اینکه ائمه اطهار نیازی به ما ندارند بلکه ما نیازمند آنان هستیم، گفت: محرم فرصتی برای سربازی در رکاب سیدالشهدا است و ما با انفاق و کمک به مردم باید از این فرصت استفاده کنیم و گرفتار بخل و وسوسه شیطان نشویم.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمشب دوم محرم حرم‌ حضرت معصومه(س) محرم ۱۴۰۱/
سخنران حرم بانوی کرامت گفت: اقامه توحید و نبوت از ارکان اصلی قیام عاشورا است چرا بدون تبیین و تثبیت توحید و نبوت، قیام عاشورا بدون نتیجه خواهد ماند.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمشب سوم محرم حرم‌ حضرت معصومه(س) محرم ۱۴۰۱/
سخنران حرم بانوی کرامت با بیان اینکه اصحاب عاشورا با آگاهی از حقایق عالم برای شهادت لحظه شماری می‌کردند گفت: عالم آخرت محل آسایش و خوشی برای مومن است در حالی که دنیا سراسر سختی است به همین خاطر مومن سختی‌های دنیا را به عنوان توشه در نظر می‌گیرد و سبک‌بال به سمت آخرت مهاجرت می‌کند.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمشب چهارم محرم حرم‌ حضرت معصومه(س) محرم ۱۴۰۱/
استاد حوزه علمیه گفت: حماسه سیدالشهدا برای امت‌ سازی نبی گرامی اسلام بود لذا همه انبیاء الهی با عاشورا رشد کرده و می‌کنند و یکی از تکالیف و امتحانات نبی خدا در محضر الهی تسلیم در برابر تقدیر الهی و شهادت سیدالشهدا بود.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمشب پنجم محرم حرم‌ حضرت معصومه(س) محرم ۱۴۰۱/
سخنران حرم بانوی کرامت با بیان اینکه جامعه‌ای که بر سختی‌ها صبر کند به رشد و تعالی می‌رسد، گفت:مهم‌ترین وسیله تهذیب و تطهیر انسان‌ها استقامت و صبر در ابتلائات دنیوی است.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمشب ششم محرم حرم‌ حضرت معصومه(س) محرم ۱۴۰۱/
سخنران حرم بانوی کرامت گفت: لازم است والدین نسبت به آخرت و عاقبت به خیری نسل خود تلاش کنند و فقط به فکر تامین مادیات اهل و عیال نباشند.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمشب هفتم محرم حرم‌ حضرت معصومه(س) محرم ۱۴۰۱/
سخنران حرم بانوی کرامت گفت: میثاقی که خداوند از مومنان گرفته ولایت اهل‌بیت(ع) است به همین خاطر نباید مومنین به چیزی غیر از ولایت متمسک شوند.

 

 

مجموعه سخنرانی های آیت الله میرباقری در هیات ثارالله قمشب هشتم محرم حرم‌ حضرت معصومه(س) محرم ۱۴۰۱/
استاد حوزه علمیه گفت: طالب شهادت بودن مهم‌ تر از نفس شهادت است چرا که مشتاقانه در کنار امام زمان(عج) بودن بسیار ارزشمند است به همین خاطر باید همیشه جزو مستشهدین باشیم.

 

 

 

 

 

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها