کد خبر: ۵۲۶۵۸۹
زمان انتشار: ۱۴:۰۳     ۲۴ خرداد ۱۴۰۲
سلاجقه:
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خبر قطعی آب سیستان و بلوچستان در دوهفته یا یک ماه دیگر را تکذیب کرد و گفت: حقابه هیرمند بصورت دیپلماتیک در حال پیگیری است.

به گزارش پایگاه خبری 598، علی سلاجقه روز چهارشنبه در حاشیه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به ایرنا گفت: این خبر که آب سیستان و بلوچستان، دوهفته یا یک ماه دیگر قطع می‌شود کاملاً کذب است و دولت هرگز اجازه نمی‌دهد مردم مرزنشین ما که حافظ کیان کشور هستند، دچار مشکل آب شرب شوند.

وی همچنین درباره مسائل اخیر حوزه آبخیزداری در کشور و مقابله با سیلاب تصریح کرد: باید موضوع تغییر اقلیم و آبخیزداری در ارتفاعات به صورت جدی مد نظر قرار بگیرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا پیش بینی در این باره صورت گرفته، یا خیر گفت: رئیس جمهور در این باره لایحه جامع آبخیزداری کشور را مطرح کرده که امید است هرچه زودتر در اولویت کار قرار بگیرد.

به گفته سلاجقه، مباحث مربوط به آبخیزداری در لایحه برنامه هفتم نیز دیده شده و بحث بر سر این است که چه شورایی به موضوع رسیدگی کند که بحث‌های مربوطه در کمیسیون‌ها در حال بررسی است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هفته قبل در منطقه توران یک یوز با چهار توله مشاهده شد که این خبر خوبی است.

وی بیان کرد: همچنین بحث دیپلماسی محیط زیست در راستای اهداف سیاسی و اقتصادی کشور که دولت آن را در پیش گرفته به خوبی جواب داده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها